Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

San Jose del Cabo /Meksyk

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Bogata i barwna historia sięgająca XVIII wieku, meksykański czar i gościnność, hiszpański kolonialny charakter – wszystko to sprawia, że San Jose del Cabo to doprawdy fascynujące miejsce. Przez setki lat było jedyną miejscowością na krańcu półwyspu Baja California, zamieszkiwaną tylko przez lokalne indiańskie plemiona – oraz setki gatunków dzikich zwierząt. Bijące tu źródła słodkiej wody powodowały, że w czasach przedkolonialnych był to przystanek dla płynących ze wschodu hiszpańskich żaglowców, obładowanych kosztownościami, jedwabiem i przyprawami. Statki te dość często padały ofiarą piratów, dlatego Hiszpanie założyli tu misję, która miała na celu chronić tę okolicę przed grabieżami.

Dziś to urocze miasteczko, zdecydowanie spokojniejsze niż sąsiednie Cabo San Lucas, z ciekawym historycznym centrum. Malownicza architektura, kolorowe budynki, uliczki pełne galerii sztuki, w połączeniu z wspaniałymi plażami ze złotym piaskiem, świetnymi miejscami do surfowania, zróżnicowaną fauną i doskonałymi restauracjami powodują, że miasto to nader chętnie odwiedzane jest przez turystów.

Zwiń
Kiedy jechać?

Kiedy jechać?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Self drive po Meksyku – Baja California

Od 18 900 zł

Meksyk - San Jose del Cabo, La Paz, Loreto, San Ignacio, Scorpion Bay, Todos Santos

Ekscytująca podróż po bezkresnych pustyniach, dziewiczych zatokach, kaktusowych lasach, zapierających dech w piersiach kanionach, zagubionych na pustkowiu ranczach i opuszczonych kopalniach? Zapraszamy w podróż po Południowej Dolnej Kalifornii, Baja California, podczas której poznacie San Jose Del Cabo i La Paz, zachwycicie się rafą koralową i poszukacie wielorybów w okolicach Loreto, dacie się ponieść fali na wodach Scorpion Bay i zanurzycie w artystyczny światek Todos Santos. Przed Wami wakacje w Meksyku, jakiego nie znacie!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
San Jose del Cabo

San Jose del Cabo

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować