Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Monteverde /Kostaryka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Monteverde to kraina w północo-środkowej części Kostaryki objęta rezerwatem przyrody ze względu na rosnące na jej wzgórzach lasy mgliste. Ich nazwa pochodzi od zjawiska kondensacji pary wodnej, przez co są nieustannie spowite mgłą. Tylko niewielka część rezerwatu, około 3% jego powierzchni, jest udostępniona turystom. Wędrówka wytyczonymi szlakami wśród nieustannego świergotu ptaków i wszechobecnej zieleni to doświadczenie zapierające dech w piersi. Lasy można też podziwiać z góry, dzięki poprowadzonej sieci sky walk, czyli mostów i podwieszanych promenad. Z tej perspektywy można lepiej przyjrzeć się koronom drzew i ich rezydentom, jednocześnie nie zakłócając ich naturalnych aktywności.

Rezerwat zamieszkuje prawie 500 gatunków ptaków oraz drugie tyle gatunków wielobarwnych motyli. Można tu także spotkać 100 różnych ssaków i ponad 2500 rodzajów roślin. Do najsłynniejszych mieszkańców Monteverde należy kwezal, zwany skarbem Kostaryki i najpiękniejszym ptakiem na świecie. W czasie wędrówki można wypatrzeć także tarantule, kapucynki, ostronosy oraz rozmaite węże i niespotykane nigdzie indziej ptaki skrywające się w zanurzonym w chmurach lesie.

Zwiń
Kiedy jechać do Monteverde?

Kiedy jechać do Monteverde?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Kostaryka Exclusive

Od 22000 zł
Exclusive

Kostaryka - Alajuela, Monteverde, Arenal, Tortuguero, Wybrzeże Karaibskie, San Jose

O tym, że piękno kostarykańskiej przyrody zapiera dech w piersi, nie trzeba nikogo przekonywać. Podczas tej podróży na własne oczy zobaczycie soczyście zielony krajobraz najbezpieczniejszego państwa w Ameryce Środkowej. Majestatyczne wulkany, skąpane w słońcu tropikalne plaże, dzikie zwierzęta oraz unikatowe parki narodowe – wszystkie te atrakcje czekają na Was podczas tej ekskluzywnej wycieczki do Kostaryki.

Self drive – skarby dziewiczej Kostaryki

Od 13 500 zł

Kostaryka - Alajuela, Arenal, Monteverde, Wybrzeże Pacyfiku, San Jose

Kostaryka jest niczym jeden wielki park narodowy. Jej bogactwo przyrodnicze, bioróżnorodność, gęste tropikalne lasy, tworzą jedyne w swoim rodzaju królestwo egzotycznej przyrody. Podczas tej wycieczki do Kostaryki będziecie przemierzać kraj samodzielnie, samochodem 4×4. Bez obaw – Kostaryka to najbezpieczniejszy kraj Ameryki Łacińskiej. Narodowym motto jest „pura vida”, w tłumaczeniu – piękne, szczęśliwe i beztroskie życie. Wyposażeni w nasz Escape Book odkryjecie całe bogactwo rozmaitych atrakcji: naturalnych, sportowych, kulinarnych, historycznych i wielu, wielu innych.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Monteverde

Monteverde

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować