Informacje ogólne

Czytałeś „Pożegnanie z Afryką”? Oglądałeś film nakręcony na podstawie tej książki? Nawet jeśli nie, z pewnością słyszałeś o tym słynnym utworze. To chyba najpiękniejsze, co napisano o Afryce. Mało kto wie, że Karen Bixen pisała także opowiadania i powieści. Do historii przeszłą jednak jako autorka wspomnień z Kenii, gdzie zajmowała się prowadzeniem plantacji kawy. Twierdziła, że w Afryce gwiazdy świecą jaśniej. W czasie swojego pobytu w Kenii będziecie mieli okazję na własne oczy się przekonać, czy to prawda!

Muzeum Karen Bixen mieści się zaledwie 10 kilometrów od centrum Nairobi. Wybudowana w 1912 roku farma była domem pisarki. To miejsce tchnie autentyzmem. Tak mieszkała nie tylko autorka książki, ale i inni europejscy plantatorzy kawy. Niezależnie od walorów sentymentalnych, muzeum jest ważnym punktem obrazującym XX-wieczną historię Kenii.

Nairobi, największe miasto wschodniej Afryki nie jest centrum stricte turystycznym. Trzeba w nim zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa i np. raczej nie spacerować samotnie wieczorami po ciemnych zaułkach. Co warto zobaczyć w Nairobi? Centrum Żyraf oraz Sierociniec Słoni, koniecznie!

To miejsca, gdzie te wielkie ssaki są naprawdę na wyciągnięcie ręki (lub obiektywu). Sierociniec Słoni, założony przez Daphne Sheldrick i noszący jej imię, to miejsce opieki nad zwierzętami osieroconymi np. w wyniku kłusownictwa. Słonie mają wręcz przysłowiowo dobrą pamięć, toteż słoniątka potrafią długo odczuwać brak matki. Tutaj dochodzą do pełni sił.

Centrum Edukacji Przyrodniczej Langata zajmuje się ukazywaniem tajemnic życia żyraf. W środku znajduje się wysoka platforma, z której można karmić żyrafy z ręki! Miejsce utworzono specjalnie po to, by przybliżyć zwyczaje żyraf zwłaszcza młodym mieszkańcom Kenii, ale dorośli turyści także znajdą tu atrakcje dla siebie.

Kiedy jechać?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII