Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Nairobi /Kenia

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Czytałeś „Pożegnanie z Afryką”? Oglądałeś film nakręcony na podstawie tej książki? Nawet jeśli nie, z pewnością słyszałeś o tym słynnym utworze. To chyba najpiękniejsze, co napisano o Afryce. Mało kto wie, że Karen Bixen pisała także opowiadania i powieści. Do historii przeszłą jednak jako autorka wspomnień z Kenii, gdzie zajmowała się prowadzeniem plantacji kawy. Twierdziła, że w Afryce gwiazdy świecą jaśniej. W czasie swojego pobytu w Kenii będziecie mieli okazję na własne oczy się przekonać, czy to prawda!

Muzeum Karen Bixen mieści się zaledwie 10 kilometrów od centrum Nairobi. Wybudowana w 1912 roku farma była domem pisarki. To miejsce tchnie autentyzmem. Tak mieszkała nie tylko autorka książki, ale i inni europejscy plantatorzy kawy. Niezależnie od walorów sentymentalnych, muzeum jest ważnym punktem obrazującym XX-wieczną historię Kenii.

Nairobi, największe miasto wschodniej Afryki nie jest centrum stricte turystycznym. Trzeba w nim zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa i np. raczej nie spacerować samotnie wieczorami po ciemnych zaułkach. Co warto zobaczyć w Nairobi? Centrum Żyraf oraz Sierociniec Słoni, koniecznie!

To miejsca, gdzie te wielkie ssaki są naprawdę na wyciągnięcie ręki (lub obiektywu). Sierociniec Słoni, założony przez Daphne Sheldrick i noszący jej imię, to miejsce opieki nad zwierzętami osieroconymi np. w wyniku kłusownictwa. Słonie mają wręcz przysłowiowo dobrą pamięć, toteż słoniątka potrafią długo odczuwać brak matki. Tutaj dochodzą do pełni sił.

Centrum Edukacji Przyrodniczej Langata zajmuje się ukazywaniem tajemnic życia żyraf. W środku znajduje się wysoka platforma, z której można karmić żyrafy z ręki! Miejsce utworzono specjalnie po to, by przybliżyć zwyczaje żyraf zwłaszcza młodym mieszkańcom Kenii, ale dorośli turyści także znajdą tu atrakcje dla siebie.

Zwiń
Kiedy jechać?

Kiedy jechać?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Kenia - Tropem Masajów

Od 16800 zł

Kenia - Nairobi, Masai Mara, Park Narodowy Jeziora Nakuru, Diani Beach

Stań oko w oko ze zwierzętami z Afrykańskiej Wielkiej Piątki! Zobacz taniec Masajów – ostatniego autentycznego afrykańskiego plemienia, które dotąd kultywuje swoje tradycje! Na koniec zakosztuj tropikalnego słońca na rajskich plażach! Wszystko to jest możliwe – zapraszamy na wakacje w Kenii.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Nairobi

Nairobi

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować