Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Phnom Penh /Kambodża

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Tętniąca życiem stolica Kambodży położona jest u zbiegu trzech rzek: potężnego Mekongu, Bassac i Tonle Sap, uważana była niegdyś za klejnot Indochin. Po dziś dzień miasto zachowało swój kolonialny urok. Urzeka swoimi szerokimi bulwarami, kolonialnymi posiadłościami i budowlami typowymi dla architektury Imperialnego Angkoru.

Phnom Penh będzie doskonałym początkiem podróży dla zainteresowanych historią Kambodży. Oprócz Pałacu Królewskiego, który unaoczni nam potęgę dawnego Imperium Khmerów, poznamy miejsca świadczące o niechlubnej historii czasów komunistycznych. Warto zobaczyć Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng, czy chociażby Pola Śmierci, gdzie dokonano największego w historii ludobójstwa.

Znajdziemy tu również typowe azjatyckie targi, gdzie obok t-shirtów, pamiątek, obuwia i pocztówek piętrzą się stragany pełne świeżych owoców i warzyw oraz typowego kambodżańskiego, ulicznego jedzenia.

Zwiń
Kiedy jechać do Phnom Penh?

Kiedy jechać do Phnom Penh?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Bangkok, świątynie Angkoru i relaks na Koh Rong

Od 14 500 zł

Kambodża, Tajlandia - Bangkok, Siem Reap, Battambang, Phnom Penh, Koh Rong

Na początek Bangkok i jego nieprawdopodobny rozmach. Potem przeskok do majestatycznego Angkoru i idyllicznych wiosek na jeziorze Tonle Sap, rejs łodzią do Battambang i odkrywanie uroczych świątyń oraz wizyta w Phnom Penh, „perle Azji”. A na koniec podróży po Tajlandii i Kambodży – relaks na nieodkrytych, dziewiczych plażach Koh Rong!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Phnom Penh

Phnom Penh

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować