Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Park Narodowy Tanjung Puting /Indonezja

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Park Narodowy Tanjung Puting to największy chroniony obszar lasów bagiennych w południowo-wschodniej Azji, słynący z żyjących na jego terenie orangutanów i nosacza sundajskiego, będącego gatunkiem endemicznym wyspy Borneo. O wyjątkowości Tanjung Puting świadczy różnorodność jego poszczególnych ekosystemów; od bagnisk, torfowisk i lasów namorzynowych po wrzosowiskowe, wilgotne tropikalne lasy „kerangas”. Chronione obszary parkowe są także schronieniem dla setek równie wyjątkowych gatunków zwierząt: ssaków naczelnych, ptaków, gadów i ryb. Dość wymienić gibony, makaki, langury, dzioborożce, czaple, rzadkie bociany garbate i zagrożone arowany azjatyckie, a także cywety, niedźwiedzie malajskie, pantery mgliste czy rozmaite jeleniowate, krokodyle, dziesiątki żab i węży oraz motyli.

Niepowtarzalną okazję poznania bogactwa cudu natury, jakim jest niewątpliwie Tanjung Puting, daje rejs rzeczny na pokładzie tradycyjnej, w razie potrzeby sypialnej, łodzi klotok. Przemierzając park w poszukiwaniu orangutanów nie sposób na trasie wycieczki pominąć Camp Leakey – najsłynniejszego tutaj centrum rehabilitacji tych wspaniałych zwierząt i ośrodka badawczego nazwanego na cześć legendy paleoantropologii Luisa Leakeya, promotora działań słynnych badaczek małp – Jane Goodall i Diane Fossey, czy wreszcie założycielki Camp Leakey i fundacji ratującej orangutany – Birute Galdikas.

Zwiń
Kiedy jechać do Parku Narodowego Tanjung Puting?

Kiedy jechać do Parku Narodowego Tanjung Puting?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Kalimantan – podróż na indonezyjskie Borneo

Od 15500 zł

Indonezja - Dżakarta, Park Narodowy Tanjung Puting, Balikpapan, Maratua

Kalimantan, indonezyjska część Borneo, to przygoda w każdym tego słowa znaczeniu! Tropikalna dżungla, kręte rzeki, gęste lasy deszczowe, niezwykłe bogactwo flory i fauny, ceremonie i tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie – Wasze wakacje w tej części Indonezji to istny ocean nieskończonych możliwości! Przed Wami fascynujący rejs łodzią po Parku Narodowym Tanjung Puting, spotkanie z przesympatycznymi orangutanami i pociesznymi nosaczami oraz zasłużony relaks na piaszczystych plażach wysp Derawan. Nurkowanie na wspaniałej rafie koralowej, pośród ławic tropikalnych ryb, podglądanie żółwi i wylegiwanie się na miękkim, jak śnieg białym piasku – gotowi na przygodową podróż do Indonezji?

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Park Narodowy Tanjung Puting

Park Narodowy Tanjung Puting

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować