Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Hotel:

Łódź klotok

Indonezja – Park Narodowy Tanjung Puting

Kategoria cenowa:
Informacje ogólne

Informacje ogólne

Rejs po rzece Sekonyer i Parku Narodowego Tanjung Puting odbywa się tradycyjną, długą, drewnianą łodzią klotok, wyruszającą z niewielkiego portu w Kumai. Łodzi są zróżnicowane w zależności od standardu, przeważnie jednak oferują zakwaterowanie w jednej, klimatyzowanej, prosto urządzonej, niewielkiej kabinie, wyposażonej w podwójne oraz pojedyncze łóżko z moskitierą. Niekiedy na górnym pokładzie rozkładany jest namiot dla 2–3 osób, który w dzień zamienia się w wygodny, wspólny pokój, skąd podziwiać można widoki na rzekę. W skład załogi wchodzi sternik, kucharz serwujący trzy posiłki dziennie oraz przewodnik, który opowiada o tajnikach lasu deszczowego i Tanjung Puting.

W trakcie rejsu statek zatrzymuje się w miejscach poświęconych ochronie orangutanów. Istnieje również możliwość trekkingu przez dziewiczy las deszczowy, uczestniczenia w karmieniu orangutanów oraz obserwacji słynnych nosaczy.Dlaczego polecamy

  • Pełen wrażeń rejs po Parku Narodowym Tanjung Puting
  • Trekkingi po lesie deszczowym, obserwacja orangutanów i nosaczy


Minusy

  • Podstawowe, spartańskie wyposażenie
  • Brak udogodnień typu telewizor, Wi-Fi, basen
Zwiń
Galeria

Rejs tradycyjną łodzią klotok to doskonała przygoda, podczas której można podziwiać dziewiczą dżunglę, zamieszkiwaną przez setki gatunków zwierząt. Proste, ale wygodne zakwaterowanie i pełne wyżywienie.

Zwiń
Lista ofert z danego hotelu

Lista ofert z danego hotelu

Kalimantan – podróż na indonezyjskie Borneo

Od 15500 zł

Indonezja - Dżakarta, Park Narodowy Tanjung Puting, Balikpapan, Maratua

Kalimantan, indonezyjska część Borneo, to przygoda w każdym tego słowa znaczeniu! Tropikalna dżungla, kręte rzeki, gęste lasy deszczowe, niezwykłe bogactwo flory i fauny, ceremonie i tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie – Wasze wakacje w tej części Indonezji to istny ocean nieskończonych możliwości! Przed Wami fascynujący rejs łodzią po Parku Narodowym Tanjung Puting, spotkanie z przesympatycznymi orangutanami i pociesznymi nosaczami oraz zasłużony relaks na piaszczystych plażach wysp Derawan. Nurkowanie na wspaniałej rafie koralowej, pośród ławic tropikalnych ryb, podglądanie żółwi i wylegiwanie się na miękkim, jak śnieg białym piasku – gotowi na przygodową podróż do Indonezji?

Zwiń

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować