Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Hanoi /Wietnam

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Miasto Wzlatującego Smoka, Wschodnia Stolica, Wenecja Wschodu, , Miasto wśród Rzek - swoje liczne nazwy na przestrzeni wieków Hanoi zawdzięcza dawnym legendom, panującym dynastiom oraz swojemu położeniu geograficznemu w delcie Rzeki Czerwonej. My najbardziej upodobaliśmy sobie określenie „stara dama orientu”.

Kolonialna elegancja w połączeniu z azjatyckim kolorytem sprawia, że Hanoi nie ma sobie równych wśród dalekowschodnich stolic. Kontrasty są widoczne gołym okiem na każdym kroku – pofrancuskie kamienice, luksusowe sklepy, urocze skwerki i parki wyróżniają się na tle chaotycznego życia stolicy.Warto usiąść w starej klimatycznej kawiarence i pokontemplować miejski ruch uliczny, zagubić się w plątaninie wąskich uliczek, by odnaleźć prawdziwego ducha miasta. Polecamy dołączyć do wietnamskich emerytów ćwiczących tai chi nad brzegiem mistycznego jeziora Hoan Kiem, zwiedzić mauzoleum wujaszka Ho Chi Minh oraz imponującą Świątynię Literatury. Wieczorem przyjdzie natomiast pora na wodne igraszki po wietnamsku, czyli pokaz hanojskich kukiełek wodnych.

Zwiń
Kiedy jechać do Hanoi?

Kiedy jechać do Hanoi?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Północny Wietnam i plaże Quy Nhon

Od 13000 zł

Wietnam - Hanoi, Ha Long, Ninh Binh, Mai Chau, Quy Nhon

Poczujcie klimat wietnamskiej kultury w Hanoi, by potem w całej pełni zasmakować w urokach przyrodniczego bogactwa zielonej północy kraju. Ten krajobrazowy Wietnam w pigułce odkrywać można z pokładu tradycyjnej łodzi lub przemierzać rowerem. Od majestatycznych formacji skalnych zatoki Ha Long, przez rzeki wijące się wśród zalesionych dolin, wapiennych grot i zielonych pól ryżowych Tam Coc i starożytną historię Hoa Lu zatopioną w otoczeniu natury, po zaciszną idyllę nieskażonych cywilizacją zachodu tradycyjnych wiosek Mai Chau. Wreszcie, na koniec, na dopełnienie wakacyjnej sielanki – tropiki środkowego Wietnamu – wypoczynek na plaży Quy Nhon.

Luksusowe wakacje w Wietnamie – kulturowe i plażowe oblicza Indochin

Od 16900 zł
Exclusive

Wietnam - Hanoi, Ha Long, Hoi An, Phu Quoc, Sajgon

Najpierw Hanoi – stolica Wietnamu, nazywana Wenecją Wschodu i „starą damą Orientu”. Następnie zatoka Ha Long z zachwycającymi formacjami skalnymi wyłaniającymi się w wody. A to dopiero początek Waszych luksusowych wakacji w Wietnamie! Odwiedzicie też magiczne, zatrzymane w czasie miasto Hoi An, a później przyjdzie czas na tropikalną, rajską wyspę Phu Quoc, gdzie Wasze luksusowe wczasy w Wietnamie wykorzystacie na plażowanie, kąpiele w morzu i relaksujące masaże. Na koniec wielkomiejski splendor Sajgonu – Ho Chi Minh City. Wasza ucieczka od szarej codzienności uda się z pewnością właśnie podczas luksusowej podróży do Wietnamu!

Wybrzeże Wietnamu i wyspa Phu Quoc

Od 12700 zł

Wietnam - Hanoi, Ha Long, Hoi An, Sajgon, Phu Quoc

Podróż przez najbardziej charakterystyczne miejsca Wietnamu – artystyczne Hanoi, majestatyczne formacje Zatoki Ha Long, urocze uliczki Hoi Anu oraz przepełnione życiem rynki Sajgonu. Na koniec wypoczynek na wyspie Phu Quoc.

Wietnam i tarasy ryżowe Sapa

Od 12900 zł

Wietnam - Hanoi, Ha Long, Sapa, Sajgon, Mui Ne

Odkryjcie z nami cały Wietnam: od Hanoi i Zatoki Ha Long, przez tarasy ryżowe i wioski mniejszości etnicznych w Sapie, uroczy kolonialny Hoi An aż do Delty Mekongu i szalonego Sajgonu.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Hanoi

Hanoi

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować