Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Wyspa Wielkanocna /Chile

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Maleńka, zagubiona pośród bezkresu Pacyfiku wysepka to jedno z najbardziej oddalonych od stałego lądu miejsc na świecie. Od wybrzeży Chile dzieli ją 3600 km, a od najbliższej zamieszkałej wyspy – ponad 2000 km. Nazywana przez rdzenną ludność Rapa Nui, zamieszkana jest przez niespełna 7000 osób, podczas gdy każdego roku odwiedza ją ponad 70 000 turystów! Jednak choć to 10 razy więcej niż wynosi liczba stałych mieszkańców wyspy, i tak oznacza to, że Wyspa Wielkanocna pozostaje naprawdę rzadkim celem wojaży, obieranym jedynie przez wytrawnych podróżników.

Wielką atrakcją, a zarazem tajemnicą wyspy, są kamienne posągi – moai, duże i wysmukłe, o pociągłych twarzach i długich uszach. Powstawały do XVI wieku, a przedstawiać miały prawdopodobnie świętych przodków, pod których opiekę oddawał się lud Rapa Nui. Było ich niemal 900, ustawionych na wielkich platformach kamiennych – ahu. W jaki sposób powstały? Jak pozyskiwano i transportowano materiał, z których je wyrzeźbiono? Jakim celom służyły? Dlaczego ich tworzenie porzucono z dnia na dzień, a wiele posągów zniszczono? Te i inne pytania nadal rozpalają wyobraźnię badaczy, czyniąc z wyspy ogromną enigmę współczesnego świata. Jakby tego było mało, skarby archeologiczne to nie jedyne, co Wyspa Wielkanocna ma do zaoferowania: to doskonałe miejsce do pieszych i konnych wędrówek oraz przejażdżek rowerowych, a amatorzy sportów wodnych znajdą tu świetne możliwości do nurkowania, surfowania i snorkelingu, po których odpocząć można na kilku pełnych uroku, piaszczystych plażach.

Zwiń
Kiedy jechać na Wyspę Wielkanocną?

Kiedy jechać na Wyspę Wielkanocną?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Wycieczka Chile & Wyspa Wielkanocna

Od 18100 zł

Chile - Santiago, Valparaiso, Atacama, Wyspa Wielkanocna

Ten ciągnący się tysiącami kilometrów wąziutki skrawek lądu w niemal magiczny sposób łączy w sobie zaczarowane lasy i wody leżące u podnóża masywnych wulkanów, strzeliste szczyty górskie i jeziora pełne kryształów soli oraz jałową, najbardziej suchą pustynię na świecie, nad którą lśnią najjaśniejsze na świecie gwiazdy… Przynależąca do Chile Wyspa Wielkanocna to kolebka niezwykłych, tajemniczych legend i tradycji, podczas gdy nowoczesne Santiago tętni życiem jak mało która stolica kontynentu. Dodajmy jeszcze do tego wyśmienite wina i świetną kuchnię oraz życzliwych i gościnnych mieszkańców, a Twoje wakacje w Chile staną się prawdziwie niezapomnianą przygodą! Wycieczka na Wyspę Wielkanocną to gwarantowana moc wrażeń!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Wyspa Wielkanocna

Wyspa Wielkanocna

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować