Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

San Pedro de Atacama & Pustynia Atacama /Chile

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Choć przyzwyczajonemu do długich, deszczowych jesieni Europejczykowi trudno to sobie wyobrazić, są na Ziemi miejsca, gdzie jeszcze nigdy (a przynajmniej od ponad 450 lat, czyli od kiedy prowadzone są pomiary) nie spadła kropla deszczu. Nie zmienia to jednak faktu, że ta piaszczysto-kamienista pustynia jest miejscem o wyjątkowej, choć surowej i nieco groźnej urodzie. Wbrew pozorom nie jest martwa – te jej obszary, na których od czasu do czasu występują opady, pokrywają się dywanem różnokolorowych kwiatów. Miejscowi nazywają to zjawisko „desierto florido”.

Jednym z bardziej fascynujących miejsc tej położonej w północnym Chile pustyni są okolice oazy San Pedro de Atacama, a zwłaszcza dwie piaszczysto-solne doliny. Pierwsza z nich, nosząca adekwatną nazwę Valle de la Luna, czyli Dolina Księżycowa, słynie z dramatycznego, iście księżycowego krajobrazu i osobliwej rzeźby terenu. Druga, Valle de la Muerte — Dolina Śmierci, to miejsce, gdzie nie uświadczy żadnych form życia, bodaj czy nie najbardziej niegościnny zakątek kuli ziemskiej. Łatwo jednak o tym zapomnieć, spoglądając na odległe, wysokie, czyste niebo, na którym konstelacje przypominają diamenty hojną ręką rozsiane po granatowym aksamicie.

Zwiń
Kiedy jechać na Pustynię Atacama?

Kiedy jechać na Pustynię Atacama?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Wycieczka Chile & Wyspa Wielkanocna

Od 28 000 zł

Chile - Santiago, Valparaiso, Atacama, Wyspa Wielkanocna

Ten ciągnący się tysiącami kilometrów wąziutki skrawek lądu w niemal magiczny sposób łączy w sobie zaczarowane lasy i wody leżące u podnóża masywnych wulkanów, strzeliste szczyty górskie i jeziora pełne kryształów soli oraz jałową, najbardziej suchą pustynię na świecie, nad którą lśnią najjaśniejsze na świecie gwiazdy… Przynależąca do Chile Wyspa Wielkanocna to kolebka niezwykłych, tajemniczych legend i tradycji, podczas gdy nowoczesne Santiago tętni życiem jak mało która stolica kontynentu. Dodajmy jeszcze do tego wyśmienite wina i świetną kuchnię oraz życzliwych i gościnnych mieszkańców, a Twoje wakacje w Chile staną się prawdziwie niezapomnianą przygodą! Wycieczka na Wyspę Wielkanocną to gwarantowana moc wrażeń!

Naturalne skarby Andów. Niesamowita podróż po Ameryce Łacińskiej

Od 26 500 zł

Boliwia, Chile, Peru - Lima, Arequipa, Kanion Colca, Puno, Jezioro Titicaca, Copacabana, Isla del Sol, La Paz, Salar de Uyuni, San Pedro de Atacama, Santiago de Chile

Podróż przez trzy kraje Ameryki Południowej pozwoli Wam odkryć różnice i podobieństwa pomiędzy Peru, Boliwią i Chile. Odwiedzicie trzy stolice tych krajów oraz najbardziej popularne atrakcje przyciągające turystów w te piękne i malownicze tereny.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
San Pedro de Atacama & Pustynia Atacama

San Pedro de Atacama & Pustynia Atacama

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować