Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Delta Okawango /Botswana

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Delta Okawango, największa na świecie śródlądowa delta rzeczna, to jedno z najwspanialszych na świecie sanktuariów dziewiczej przyrody, brama do dzikiej Afryki, gdzie na wciąż nielicznych podróżników czekają niezwykłe emocje, spotkania oko w oko z nieokiełznaną zwierzyną, spokój odludnej delty i niezwykłe, naturalne piękno. Rozlewająca się na obszarze 15 tys. km2 rzeka tworzy przepastne bagna, zdradliwe mokradła i upstrzone wysepkami kanały, będące siedliskiem wielu zagrożonych zwierząt. Podróż do delty Okawango, do samego serca pierwotnej Afryki, to wędrówka przez wciąż zmieniający się krajobraz, przechodzący od podmokłych do suchych terenów, przemierzanie wijących się szlaków wodnych, obrośniętych raz to palmami, raz to papirusem, mijanie bezludnych, gęsto porośniętych bujną roślinnością wysepek i porośniętych liliami lagun.

Jednak bogactwo Delty Okawango nie kończy się na pięknie flory – nazywana Klejnotem Kalahari, wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i uznawana za jeden z siedmiu cudów Afryki, zapewnia wodę setkom tysięcy ciągnących tu z suchych rejonów Afryki zwierząt. Rozlewanie się wód Okavango po delcie trwa od czerwca do lipca, dlatego w czasie, gdy trwa już pora sucha, tutaj wciąż występuje obfitość wody, dzięki czemu słonie, lwy, lamparty, żyrafy, zebry, hipopotamy, bawoły, gepardy, antylopy oraz czarne i białe nosorożce właśnie tu szukają wodopoju. Od lipca do września ponad 200 000 zwierząt migruje ze spieczonej słońcem pustyni do tej gigantycznej oazy. Może więc safari – jeepem, konne lub piesze – albo wyjątkowa przejażdżka mokoro, tradycyjnym afrykańskim kajakiem, noc w obozowisku i odkrywanie cudów tego dziewiczego zakątka Afryki?

Zwiń
Kiedy jechać do Delty Okawango?

Kiedy jechać do Delty Okawango?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Botswana & Zimbabwe w pigułce

Od 27900 zł

Botswana, Zimbabwe - Wodospady Wiktorii, Park Narodowy Chobe, Delta Okawango, Durban

Monumentalne Wodospady Wiktorii w Zimbabwe, emocjonujące safari w najciekawszych parkach narodowych Botswany i wypoczynek na świetnych plażach RPA podczas jednej wyprawy? Dlaczego nie! Zapraszamy w wyjątkową podróż po rzadko odwiedzanych zakątkach Afryki, gdzie przyroda wciąż skutecznie opiera się działaniom człowieka, zwierzęta przeciągają przez sawanny w nieprzeliczonych stadach, a uroda krajobrazu nie daje o sobie zapomnieć. A na koniec – miękki piasek afrykańskich plaż.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Delta Okawango

Delta Okawango

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować