Witajcie na blogu podróżniczym Planet Escape. Zapraszamy Was… w podróż!

Zainspiruj się i przeczytaj o podróży swoich marzeń na blogu

Witajcie na blogu podróżniczym Planet Escape. Zapraszamy Was… w podróż!

Całkiem niedawno, bo jesienią tego roku, otworzyliśmy zupełnie nową odsłonę naszej strony internetowej, którą wypełniliśmy wieloma inspiracjami i wskazówkami dla podróżników. Teraz startujemy z kolejnym wyzwaniem – ambicję tworzenia skarbnicy wiedzy podróżniczej kontynuować chcemy na naszym blogu. Zapraszamy Was w niepowtarzalną podróż z ekipą Planet Escape!

Kim jesteśmy?

Na co dzień tworzymy zgraną ekipę biura podróży Planet Escape. Na ulicy Szczepańskiej w Krakowie, przy regularnych dźwiękach hejnału i wszechobecnym aromacie świeżo mielonej kawy, szyjemy na miarę egzotyczne podróże do najdalszych zakątków świata.

Każdy z nas jest przede wszystkim podróżnikiem z zamiłowania, dzięki czemu Planet Escape tworzy kompletna ekipa specjalistów z autentycznym doświadczeniem i swoją własną, unikatową specjalizacją. Marcin penetrował najniebezpieczniejsze zakątki Afryki, ucząc się najtrudniejszych języków świata, Natalia podróżowała w pojedynkę z hamakiem pod pachą po Ameryce Południowej i Środkowej. Asia z Piotrkiem okrążyli kulę ziemską podczas swojej podróży poślubnej, Paula odkrywała literacką Hawanę śladami Ernesta Hemingwaya i Gabriela Garcii Marqueza, a Szymon mieszkał z indonezyjską rodziną na wyspie Lombok.

Dlaczego blog? Nasza misja

O podróżowaniu wiemy naprawdę wiele, a nasz apetyt rośnie w miarę jedzenia tj. podróżowania! Codziennie staramy się tę wiedzę pogłębiać – w praktyce, gdy pakujemy plecak i ruszamy na nieprzetarte jeszcze szlaki oraz w teorii, kiedy pochłaniamy kolejne przewodniki, książki podróżnicze, reportaże, artykuły branżowe, blogi innych podróżników. Ta pasja nie kończy się wraz z wyłączeniem komputera i wyjściem z biura – ona towarzyszy nam zawsze i dlatego tak owocnie się rozwija. Naszą pasję postanowiliśmy więc przekuć w przedsięwzięcie, które pozwoli nam spełniać marzenia kiełkujące w nas od dawna. Oto i one.

 1. W kręgu pasjonatów podróży: pragniemy tworzyć społeczność świadomych, chcących się uczyć i rozwijać podróżników, którzy nie tylko chłoną wiedzę, ale też dzielą się nią z innymi. Dlatego właśnie tak bardzo liczymy na Wasze komentarze. Pod artykułami na blogu, na Facebooku, w mailu czy na Instagramie daj się nam poznać, podziel się swoimi doświadczeniami, wyraź swoją opinię o poruszanych przez nas tematach. Dołącz do społeczności świadomych podróżników!
 2. Sztuka podróżowania lepiej: naszym celem jest dawanie Wam wiedzy, która pozwala na podróżowanie lepiej, dalej, bardziej egzotycznie, a przede wszystkim – świadomie. Na blogu będziemy gromadzić różnego rodzaju artykuły dotyczące właściwie wszystkich aspektów podróżowania, a podróżniczą wiedzę ubierzemy w kilka form – tekstu poradnikowego, reportażu z podróży, rankingu, wywiadu z ekspertem, a nawet autorskich relacji podróżniczych naszych Klientów.
 3. Nowa definicja podróżowania: dla nas bycie w podróży zaczyna się o wiele wcześniej niż w momencie faktycznego wejścia na pokład samolotu. Zanim udamy się w dane miejsce robimy wszystko, aby jak najlepiej przygotować się do podróży i po prostu przeżyć ją możliwie najciekawiej, z pełną świadomością kulturową czy społeczną. Chcemy rozwinąć w Was podobne podejście do podróżowania, przekonać do naszej definicji – podróżowanie to poznanie. Poznanie innej kultury, obyczajowości, innego człowieka. Przy okazji chcemy pokazać Wam, że oddając organizację podróży w nasze ręce, zyskujecie czas na tę przyjemniejszą część przygotowań.
 4. Podróżuj gdziekolwiek jesteś: przedłużeniem nowej definicji podróżowania jest przygotowanie się do wyjazdu. Powiedzmy, że czeka nas podróż do Tajlandii – co wtedy robimy? Czytamy książki o Tajlandii i napisane przez Tajów, oglądamy filmy tajskie i o Tajlandii, słuchamy tajskiej muzyki, uczymy się brzmienia języka, gotujemy jak Tajowie itp.

Nasze biuroMarcin Jordania Wietnam

Nasz blog ma pomóc Wam w pełniejszym podróżowaniu – nie tylko znajdziecie tutaj rekomendacje tego, co przeczytać, obejrzeć czy ugotować, ale też dostaniecie gotową wiedzę i wskazówki niezbędne przed podróżą w daleką egzotykę. A proces poznawania to dla nas nic innego jak właśnie… podróżowanie. Bo podróżować możesz gotując wietnamską zupę, czytając o przygodach fikcyjnych bohaterów, tańcząc przy egzotycznych dźwiękach…

O czym piszemy?

O podróżowaniu! O jego wszystkich aspektach, których ogrom i wielorakość nieodmiennie nas zadziwiają. O egzotycznych miejscach Azji, Ameryki Łacińskiej, Afryki, Australii i Oceanii. O praktycznej i teoretycznej stronie podróżowania. Na blogu znajdziecie m.in…

 • reportaże z naszych własnych podróży (np. w pojedynkę po niepopularnych miastach Indii, weekend w Jordanii i Izraelu, wizyta u indonezyjskiej rodziny i wiele innych)
 • rankingi np. najlepszych hoteli dla rodzin z dziećmi
 • recenzje książek, przewodników i filmów (związanych z podróżowaniem)
 • wywiady z ekspertami i podróżnikami
 • artykuły poradnikowe
 • teksty o podróżach poślubnych
 • galerie naszych autorskich zdjęć z podróży

Nasza stronaKonkurs Planet EscapeNasze biuro
Stay tuned!

Zapraszamy Cię w podróż po podróżowaniu – zaglądaj na nasz blog po nowe inspiracje, przydatne wskazówki, nietypowe ciekawostki, specjalistyczne artykuły i wciągające reportaże. W międzyczasie możesz sprawdzać, co się u nas dzieje, dzięki naszym profilom w mediach społecznościowych.

Codzienność pracy w biurze podróży podejrzysz na naszym Instagramie – obserwuj nasz profil, jeśli chcesz wiedzieć, jaką kawę pijemy, co czytamy, co przywozimy z naszych podróży, jak pracujemy lub jak… nie pracujemy, bo np. robimy razem coś równie fajnego. Na Instagramie spodziewajcie się także najświeższej relacji z naszych wypraw – to tutaj w pierwszej kolejności i na gorąco wrzucamy fotki z bieżących podróży.

Nie znaczy to jednak, że na Facebooku się nie dzieje, a nawet wręcz przeciwnie. Mnóstwo pięknych zdjęć, cykl Ciekawskich Poniedziałków, hotelowe perełki, albumy tworzone przez naszych Klientów i foto-relacje z naszych własnych inspekcji to tylko część tego, co publikujemy na Facebooku.

Od niedawna tworzymy też tablice naszych inspiracji na Pintereście, a jako że inspiracje nigdy się nie kończą – nasz profil z pewnością będzie prężnie się rozwijał. Ups!, prawie zapomnieliśmy o jednej istotnej roli mediów społecznościowych – możliwości powiadamiania Was o nowych artykułach na blogu! Jeśli więc chcesz być z nami na bieżąco, nie zapomnij kliknąć w odpowiednim miejscu „obserwuj”.

Asia FidżiMarcinPiotrMarcin na Sao TomeAsia i Piotrek KomodoAsia na Zanzibarze
Na koniec chcielibyśmy podziękować wyjątkowej firmie, która urzeczywistniła nasze marzenie o blogu funkcjonalnym, estetycznym i przyjemnym oczom naszych Czytelników. Podziękowania dla Chilid Agency! Tymczasem wszystkim przyszłym Czytelnikom naszego bloga życzymy miłej lektury artykułów ekipy Planet Escape. Mamy nadzieję, że będziecie aktywnie budować razem z nami społeczność świadomych, pełnych pasji podróżników, gromadzącą się wokół tego bloga.

Ekipa Planet Escape 

Ekipa Planet Escape

Paula

Paula

Copywriter i redaktor, w Planet Escape pisze i zachęca do podróżowania z książką. Bez pamięci zakochana w Kubie i Hiszpanii, literaturze współczesnej oraz języku, zwłaszcza polskim i hiszpańskim. Fan Liverpoolu, wielbicielka zdrowego trybu życia i amerykańskich seriali oraz szczęśliwa posiadaczka niesfornego kundelka o imieniu Diego.

!
Ta strona używa plików cookies.