Pogoda i temperatury w Maroko – kiedy jechać na wakacje?

Zainspiruj się i przeczytaj o podróży swoich marzeń na blogu

Pogoda i temperatury w Maroko – kiedy jechać na wakacje?

Maroko, otoczone mistyczną aurą i pełne bogatej historii, stanowi wyjątkowy kierunek dla miłośników podróży poszukujących nie tylko pięknych krajobrazów, ale także fascynującego zderzenia tradycji i nowoczesności. Kraj ten, położony na północno-zachodnim wybrzeżu Afryki, przyciąga podróżnych swoją różnorodnością, obejmując zarówno urokliwe wybrzeże, majestatyczne góry, jak i bezkresne piaski pustyni Sahara. To miejsce, w którym tętniące życiem medyny, czyli stare części miast, pełne są tajemniczych uliczek, barwnych bazarów i sklepików z tradycyjnym rzemiosłem. Wciągają one podróżników w mistycyzm i egzotykę orientu, gdzie każdy zakamarek skrywa ciekawe opowieści i historie przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Maroko to również kraj o ogromnym bogactwie przyrodniczym. Na zachodnim wybrzeżu kraju rozpościerają się urocze plaże nad Atlantykiem, które przyciągają miłośników surfingu i relaksu. W głębi lądu natomiast znajdziemy majestatyczne Góry Atlas, które oferują piękne widoki, trasy trekkingowe i możliwość poznania tradycyjnego życia górskich społeczności. A nie można zapominać o jednym z najbardziej pociągających aspektów krajobrazu Maroka – rozległej i nieprzewidywalnej pustyni Sahara, gdzie można doświadczyć magicznych zachodów słońca i ekscytujących noclegów w tradycyjnych namiotach. Marokańska kuchnia, znana z wykorzystania aromatycznych przypraw, takich jak cynamon, kurkuma czy kardamon, rozpala zmysły i wabi swoją różnorodnością smaków. Podczas wycieczki do Maroko można spróbować lokalnych przysmaków, takich jak tadżin, kuskus czy słodkie baklawy, które podbijają podniebienia i pozostawiają niezapomniane wrażenia kulinarne.

Essaouira

Wybierając się na wakacje do Maroka, warto zrozumieć, że kraj ten oferuje różnorodność klimatyczną, która sprawia, iż każda pora roku ma coś wyjątkowego do zaoferowania. W niniejszym artykule przyjrzymy się z bliska pogodzie w Maroku, podpowiadając, kiedy najlepiej planować podróż, by maksymalnie cieszyć się urokami tego kraju. Czy chcecie wiedzieć, kiedy słońce najjaśniej świeci nad Marokiem, a może interesuje Cię sezon deszczowy? Zapraszamy do odkrywania fascynującego świata marokańskiej pogody.

KLIMAT MAROKA

Klimat Maroka jest bardzo zróżnicowany i zależy głównie od regionu i topografii kraju. Ogólnie rzecz biorąc, Maroko posiada klimat śródziemnomorski na wybrzeżu, klimat pustynny na południu oraz klimat górski w regionie Atlas.

Klimat śródziemnomorski:

Wybrzeże północne Maroka, w tym miasta takie jak Tanger, Rabat czy Casablanca, charakteryzuje się klimatem śródziemnomorskim. To oznacza, że tutaj zimy są łagodne i deszczowe, a lata ciepłe i suche. Temperatury zimą rzadko spadają poniżej 10°C, a latem wynoszą około 25–30°C.

Klimat pustynny (Sahara):

Południowa część Maroka, w tym miasta Marrakesz i Ouarzazate, leży w strefie klimatu pustynnego. Tutaj panują bardzo wysokie temperatury latem, często przekraczające 40°C, podczas gdy noce mogą być chłodniejsze. Zimy są łagodniejsze, ale mogą być chłodne, zwłaszcza w nocy. Opady deszczu są rzadkie i występują głównie w okresie zimowym.

Klimat górski (Atlas):

Góry Atlas, rozciągające się przez środkową część Maroka, charakteryzują się klimatem górskim. Wysokie szczyty górskie pokrywają się śniegiem zimą, co przyciąga miłośników narciarstwa. Temperatury są tu niższe niż na wybrzeżu, a w zimie można spodziewać się mrozu i opadów śniegu.

Inne regiony:

Inne regiony Maroka, takie jak Sahel na południowym zachodzie czy Rif na północy, mogą mieć bardziej zróżnicowany klimat. W Sahelu panuje klimat stepowy, podczas gdy w regionie Rif mamy do czynienia z klimatem podzwrotnikowym.

KIEDY JECHAĆ NA WAKACJE DO MAROKA?

Okres odpowiedni na planowanie podróży do Maroka wymaga uwzględnienia kilku kluczowych czynników, takich jak preferencje klimatyczne i planowane aktywności. Maroko oferuje różnorodne atrakcje przez cały rok, dlatego warto dokładnie rozważyć, która pora roku będzie najlepiej dostosowana do Waszych indywidualnych potrzeb.

Wiosna (marzec – maj) jest uważana za jeden z optymalnych okresów na odwiedzenie Maroka. W tym czasie panują łagodne i przyjemne temperatury, szczególnie na wybrzeżu i w regionie gór Atlas. To idealny moment na eksplorację miast, wizytę w tradycyjnych medynach, trekking w malowniczych górach Atlas i wycieczki po fascynującej pustyni Sahara. Kwitnące kwiaty i zielone krajobrazy dodają uroku wiosennym podróżom.

Lato (czerwiec – sierpień) w Maroku jest gorące, zwłaszcza w środkowej części kraju i na południu. Wybrzeże pozostaje chłodniejsze, ale nadal przyjemne. To doskonały okres na relaks nad Morzem Śródziemnym lub Oceanem Atlantyckim oraz uprawianie sportów wodnych. Niemniej jednak, podróżowanie w głębi lądu, zwłaszcza do obszarów pustynnych, może być uciążliwe ze względu na ekstremalne temperatury, dlatego trzeba być przygotowanym na wysokie ciepło.

Jesień (wrzesień – listopad) stanowi kolejny korzystny moment na wyjazd do Maroka. Temperatury nadal pozostają przyjemne, a tłumy turystów zaczynają się zmniejszać. To idealna pora na zwiedzanie miast, piesze wycieczki po górach Atlas oraz podróże po urokliwej pustyni Sahara.

Zima (grudzień – luty) w Maroku jest zróżnicowana. Klimat na wybrzeżu pozostaje łagodny, a temperatury na południu są umiarkowane w ciągu dnia, chociaż noce mogą być chłodne. Góry Atlas pokrywają się śniegiem, co przyciąga miłośników narciarstwa. To dobry okres na zwiedzanie miast, unikając tłumów turystów.

WYBRZEŻE MAROKA – TEMPERATURA W OCEANIE ATLANTYCKIM

Temperatura wody w Oceanie Atlantyckim wzdłuż wybrzeża Maroka jest zróżnicowana w ciągu roku i zależy od wielu czynników, takich jak lokalizacja geograficzna i pora roku. Oto przybliżone zakresy temperatur wody w poszczególnych miesiącach:

Wiosna (marzec – maj): w tym okresie temperatura wody w Oceanie Atlantyckim w rejonie Maroka zazwyczaj utrzymuje się w zakresie od 16°C do 20°C. Jest to okres przejściowy, w którym woda jest jeszcze stosunkowo chłodna, co może wpłynąć na komfort kąpieli morskich.

Lato (czerwiec – sierpień): lato to czas, kiedy temperatura wody w oceanie wzrasta i wynosi zazwyczaj od 20°C do 25°C. Woda staje się znacznie cieplejsza, a jej temperatura jest bardziej komfortowa, co przyciąga turystów do plażowania i kąpieli.

Jesień (wrzesień – listopad): jesienią temperatura wody na wybrzeżu Maroka utrzymuje się na poziomie od 20°C do 24°C. Jest nadal korzystna do kąpieli, a dodatkowym atutem jest mniejsza liczba turystów, co sprawia, że plaże są mniej zatłoczone.

Zima (grudzień – luty): zimą temperatura wody spada, oscylując zazwyczaj w zakresie od 15°C do 18°C, co może stanowić wyzwanie dla osób, które nie lubią zimnych kąpieli.

Warto jednak zaznaczyć, że dokładne temperatury wody mogą się różnić w zależności od lokalizacji na wybrzeżu Maroka oraz od bieżących warunków pogodowych. Dlatego zaleca się sprawdzanie aktualnych informacji o temperaturze wody, zwłaszcza jeśli planuje się aktywności związane z oceanem podczas podróży do tego regionu.

STYCZEŃ – POGODA I TEMPERATURY W MAROKU

Na wybrzeżu, szczególnie w miastach takich jak Casablanca i Rabat, temperatura w styczniu jest stosunkowo łagodna i wynosi średnio od 12°C do 18°C w ciągu dnia. Noce mogą być chłodniejsze, a temperatura może spaść nawet do 8°C. Wybrzeże jest stosunkowo wilgotne, a opady deszczu są dość częste w tym okresie, choć nie są obfite.

W regionie środkowym, gdzie znajduje się Marrakesz, styczniowe temperatury wahają się od 8°C do 18°C w ciągu dnia, ale mogą być znacznie niższe w nocy, spadając do 3°C. Marrakesz może być chłodny, a w nocy można spodziewać się przymrozków, zwłaszcza w górach Atlas.

W południowym Maroku, w regionie Sahary, dni są zwykle ciepłe, z temperaturami wynoszącymi od 18°C do 25°C. Nocą temperatura może spaść do 5°C lub nawet poniżej, zwłaszcza na pustyni.

W górach Atlas, które obejmuje część środkową Maroka, styczniowe temperatury są niższe, a w miastach takich jak Ifrane czy Azrou można spodziewać się chłodnych dni, z temperaturami wahającymi się od 4°C do 10°C w ciągu dnia. W nocy może być znacznie zimniej, nawet poniżej zera, a w górach Atlas występują opady śniegu, co przyciąga miłośników sportów zimowych.

Styczeń w Maroku to miesiąc, który charakteryzuje się zróżnicowaną pogodą. Na wybrzeżu jest stosunkowo łagodnie i wilgotnie, w środkowym regionie, w tym Marrakeszu, jest chłodniej, a w górach Atlas jest zimniej, z możliwością opadów śniegu. Na południu kraju dni są ciepłe, a noce chłodne.

LUTY – POGODA I TEMPERATURY W MAROKU

Na wybrzeżu, w miastach takich jak Casablanca i Rabat, średnie temperatury w lutym wynoszą od 11°C do 18°C w ciągu dnia, a noce są chłodniejsze, z temperaturami spadającymi do około 8°C. Wybrzeże jest nadal stosunkowo wilgotne, co może skutkować opadami deszczu.

W regionie środkowym, w tym w Marrakeszu, luty charakteryzują temperatury od 8°C do 18°C w ciągu dnia, ale noce są znacznie chłodniejsze, ze spadkami nawet do 3°C. W górach Atlas wciąż istnieje możliwość opadów śniegu, co przyciąga miłośników narciarstwa.

W południowym Maroku, w regionie Sahary, dni w lutym są zwykle ciepłe, z temperaturami od 18°C do 25°C, ale noce nadal mogą być chłodne, spadając do 5°C lub niżej.

W górach Atlas, w miastach takich jak Ifrane czy Azrou, luty charakteryzuje się chłodnymi dniami, z temperaturami od 4°C do 10°C. Noce są bardzo zimne, z temperaturami spadającymi poniżej zera, a w górach nadal występują opady śniegu.

Luty to nadal okres zmiennych warunków pogodowych w Maroku. Na wybrzeżu i w regionie środkowym może być chłodno, zwłaszcza nocą, podczas gdy na południu kraju dni są ciepłe. W górach Atlas nadal występują opady śniegu.

MARZEC – POGODA I TEMPERATURY W MAROKU

W marcu w Maroku następuje stopniowa zmiana pogody, przechodzącej z chłodnej zimy w bardziej przyjazną i ciepłą wiosnę. Na wybrzeżu, w miastach takich jak Casablanca i Rabat, nadal można spodziewać się wilgoci i opadów deszczu. Średnie temperatury wynoszą od 12°C do 19°C w ciągu dnia, a noce są zazwyczaj nieco chłodniejsze, z temperaturą spadającą do około 9°C. Opady deszczu mogą nadal występować, ale klimat staje się bardziej suchy w miarę zbliżania się do wiosny.

W regionie środkowym, w tym w Marrakeszu, marzec to okres, w którym temperatura zaczyna rosnąć. Średnie temperatury wynoszą od 15°C do 23°C w ciągu dnia, ale noce nadal mogą być chłodne, z temperaturą około 8°C. Jest to dobry okres na zwiedzanie miasta i jego atrakcji, ponieważ warunki są bardziej przyjemne niż zimą.

W regionie Sahary, marzec to nadal ciepły okres, z temperaturami wynoszącymi od 20°C do 28°C w ciągu dnia. Noce są zazwyczaj łagodne, z temperaturami spadającymi do około 10°C, co sprawia, że jest to dogodny okres na wycieczki po pustyni.

W górach Atlas, w miastach takich jak Ifrane czy Azrou, marzec to nadal okres chłodniejszy, z temperaturami wahającymi się od 5°C do 15°C w ciągu dnia. Noce są zimniejsze, a w górach nadal występują opady śniegu.

KWIECIEŃ – POGODA I TEMPERATURY W MAROKU

Wiosna to doskonały okres na podróż po Maroko, zwiedzanie zabytków i cieszenie się pięknem przyrody. W miastach takich jak Casablanca i Rabat, kwiecień przynosi coraz cieplejszą i przyjemniejszą pogodę. Średnie temperatury wynoszą od 13°C do 20°C w ciągu dnia, a noce są łagodne, z temperaturami spadającymi do około 10°C. Opady deszczu stają się rzadsze, co czyni ten okres idealnym na wiosenne spacery po nadmorskich promenadach.

W Marrakeszu, kwiecień jest miesiącem, w którym wiosna w pełni się rozwija. Średnie maksymalne temperatury wynoszą od 17°C do 26°C w ciągu dnia, a noce są przyjemne, z temperaturami spadającymi do około 12°C. To doskonały okres na zwiedzanie medyny, pałaców i ogrodów Marrakeszu. W Fezie, innej ważnej marokańskiej metropolii, panują podobne warunki jak w Marrakeszu, z temperaturami wynoszącymi od 18°C do 26°C w ciągu dnia. Noce są chłodniejsze, ale nadal stosunkowo łagodne.

W Szafszawanie, malowniczym niebieskim mieście w górach Rif, kwiecień jest pięknym okresem na podróż. Temperatury wynoszą średnio od 13°C do 20°C w ciągu dnia, a noce są chłodniejsze, z temperaturą spadającą do około 8°C. Przyjemna pogoda i niebieska architektura miasta czynią to miejsce jeszcze bardziej urokliwym.

Na południu kraju, w regionie Sahary, kwiecień to nadal okres przyjemnie ciepły, z temperaturami wynoszącymi od 22°C do 30°C w ciągu dnia. Noce są komfortowe, z temperaturami spadającymi do około 14°C. To doskonały czas na wyprawy po pustyni i eksplorację oaz.

MAJ – POGODA I TEMPERATURY W MAROKU

Maj to w Maroku miesiąc wiosenny, z piękną pogodą i ciepłymi temperaturami. Warunki są doskonałe do zwiedzania, wędrówek i relaksu na plaży na wybrzeżu. Na wybrzeżu, w miastach takich jak Casablanca i Rabat, maj przynosi piękne warunki pogodowe. Średnie temperatury wynoszą od 16°C do 22°C w ciągu dnia, a noce są przyjemne, z temperaturami spadającymi do około 13°C. Opady deszczu są już rzadkością, a dni stają się coraz słoneczne, co czyni to wybrzeże atrakcyjnym celem dla plażowiczów.

W Marrakeszu, w regionie środkowym, maj to doskonały okres na zwiedzanie miasta i jego okolic. Średnie maksymalne temperatury wynoszą od 20°C do 29°C w ciągu dnia, a noce są łagodne, z temperaturami spadającymi do około 15°C. To doskonały czas na spacer po medynie, odwiedzenie ogrodów i pałaców oraz degustację kuchni marokańskiej.

W Fezie, temperatury w maju są podobne do tych w Marrakeszu, wynosząc średnio od 20°C do 29°C w ciągu dnia. Noce są przyjemne i łagodne.

W Szafszawanie maj to okres, w którym można cieszyć się piękną niebieską architekturą miasta. Temperatury wynoszą średnio od 16°C do 24°C w ciągu dnia, a noce są chłodniejsze, z temperaturą około 11°C. To doskonały czas na eksplorację gór Rif i niezwykłej atmosfery miasta.

Na południu kraju, w regionie Sahary, maj to ciepły okres, z temperaturami wynoszącymi od 26°C do 35°C w ciągu dnia. Noce są przyjemne, z temperaturami spadającymi do około 18°C. To doskonały moment na odkrywanie pustyni i oaz oraz doświadczanie kultury pustynnej.

CZERWIEC – POGODA I TEMPERATURY W MAROKU

Czerwiec to w Maroku okres letni, charakteryzujący się wysokimi temperaturami. Warunki pogodowe są doskonałe do plażowania na wybrzeżu, eksploracji miast i gór, choć trzeba być gotowym na upały w środkowej i południowej części kraju. Fez, Marrakesz i Szawszawan nadal oferują fascynujące atrakcje dla podróżnych.

W Casablance i Rabacie, czerwiec to miesiąc, w którym lato w pełni rozkwita. Średnie temperatury wynoszą od 18°C do 25°C w ciągu dnia, a noce są przyjemne, z temperaturami spadającymi do około 15°C. Opady deszczu są rzadkością, a wybrzeże jest idealnym miejscem dla miłośników plażowania i relaksu nad morzem.

W Marrakeszu, w regionie środkowym, czerwiec to okres, w którym temperatury mogą być już dość wysokie. Średnie maksymalne temperatury wynoszą od 27°C do 35°C w ciągu dnia, a noce stają się ciepłe, z temperaturami spadającymi do około 18°C. To doskonały czas na korzystanie z basenów w hotelach i eksplorację miasta, choć należy być przygotowanym na upały.

W Fezie temperatury w czerwcu są podobne do tych w Marrakeszu, wynosząc średnio od 27°C do 35°C w ciągu dnia. Noce są ciepłe i przyjemne. Fez zachowuje swój urok i jest idealnym miejscem do zwiedzania i eksploracji kultury Maroka.

W Szafszawanie temperatury wynoszą średnio od 20°C do 30°C w ciągu dnia, a noce są łagodne, z temperaturami spadającymi do około 15°C. To doskonały czas na wędrówki po górach Rif i relaks w spokojnej atmosferze miasta.

Na południu kraju, w regionie Sahary, czerwiec to miesiąc, w którym temperatura może być bardzo wysoka. Średnie temperatury wynoszą od 35°C do 40°C w ciągu dnia, a noce są ciepłe, z temperaturami spadającymi do około 20°C. To doskonały czas na odkrywanie fascynujących krajobrazów pustyni, choć trzeba być przygotowanym na intensywne upały.

LIPIEC – POGODA I TEMPERATURY W MAROKU

Lipiec to w Maroku miesiąc gorący i słoneczny, charakteryzujący się wysokimi temperaturami. Wybrzeże pozostaje atrakcyjnym miejscem dla miłośników plażowania, podczas gdy w środkowym Maroku, w tym w Marrakeszu i Fezie, należy być przygotowanym na intensywne upały. Szawszawan jest nadal pięknym celem dla podróżnych, oferując ukojenie w górach Rif.

Na wybrzeżu, w miastach takich jak Casablanca i Rabat, lipiec to czas intensywnego słońca i wysokich temperatur. Średnie maksymalne temperatury wynoszą od 22°C do 28°C w ciągu dnia, a noce są relatywnie ciepłe, z temperaturami spadającymi do około 17°C. Trzeba być przygotowanym na silne słońce. W Essaouira, nadmorskim miasteczku na wybrzeżu, lipiec to okres, w którym temperatury wynoszą średnio od 20°C do 25°C w ciągu dnia. Miejsce to, dzięki stałym wiatrom, jest znanym celem dla miłośników sportów wodnych, takich jak windsurfing i kitesurfing.

W Marrakeszu, w regionie środkowym, lipiec to najgorętszy miesiąc w roku. Średnie maksymalne temperatury osiągają od 36°C do 40°C w ciągu dnia, a noce są ciepłe, z temperaturami spadającymi do około 20°C. Upały mogą być intensywne, więc podróżujący powinni być przygotowani na gorące warunki.

W Fezie temperatury w lipcu są podobne do tych w Marrakeszu, sięgając średnio od 35°C do 40°C w ciągu dnia. Noce są ciepłe i przyjemne, ale upały są intensywne. To dobry czas na korzystanie z basenów i odkrywanie zabytków miasta.

W Szafszawanie lipiec to okres, w którym temperatury wynoszą średnio od 25°C do 30°C w ciągu dnia. Noce są relatywnie chłodniejsze, spadając do około 15°C. To doskonały czas na eksplorację malowniczego niebieskiego miasta i okolicznych gór Rif.

W lipcu na Saharze temperatura może być wyjątkowo wysoka – średnie maksymalne temperatury w tym regionie wynoszą od 40°C do 45°C w ciągu dnia, ale w ciągu najgorętszych dni mogą przekraczać 50°C. Noce również są bardzo ciepłe, z temperaturami spadającymi do około 25°C. To okres, w którym Sahara doświadcza swego najgorętszego okresu w ciągu roku. Podróżując na Saharę w lipcu należy się odpowiednio przygotować na ekstremalne upały. Warto zabrać ze sobą odpowiednie ubrania, nakrycie głowy, dużą ilość wody.

SIERPIEŃ – POGODA I TEMPERATURY W MAROKU

Sierpień to w Maroku miesiąc najwyższych temperatur, charakteryzujący się ekstremalnymi upałami. Wybrzeże nadal jest atrakcyjne dla miłośników plażowania, ale w środkowym Maroku, w tym w Marrakeszu i Fezie, oraz na Saharze, należy być przygotowanym na intensywne upały.

Na wybrzeżu, w miastach takich jak Casablanca i Rabat, sierpień to czas intensywnych upałów. Średnie maksymalne temperatury wynoszą od 25°C do 30°C w ciągu dnia, a noce są relatywnie ciepłe, z temperaturami spadającymi do około 18°C. Plaże nadal przyciągają miłośników słońca, ale należy zachować ostrożność w związku z ekstremalnym słońcem. W Essaouira, nadmorskim miasteczku na wybrzeżu, w sierpniu temperatury wynoszą średnio od 20°C do 26°C w ciągu dnia. Miejsce to jest znane z silnych wiatrów, co czyni je popularnym celem dla miłośników sportów wodnych.

W Marrakeszu, w regionie środkowym, sierpień to obok lipca najgorętszy miesiąc w roku. Średnie maksymalne temperatury osiągają od 38°C do 42°C w ciągu dnia, a noce są ciepłe, z temperaturami spadającymi do około 20°C. Upały są intensywne, co sprawia, że podróżujący powinni być przygotowani na gorące warunki.

W Fezie temperatury w sierpniu są podobne do tych w Marrakeszu, sięgając średnio od 36°C do 40°C w ciągu dnia. Noce są ciepłe i przyjemne, ale upały są nadal intensywne. To dobry czas na korzystanie z basenów i odkrywanie zabytków miasta.

W Szafszawanie temperatury wynoszą średnio od 28°C do 34°C w ciągu dnia, a noce są ciepłe, spadając do około 18°C, dzięki czemu panują tu dobre warunki na wędrówki po górach Rif.

Na Saharze sierpień to czas, w którym temperatura jest niezwykle wysoka – średnie maksymalne temperatury osiągają od 45°C do 50°C w ciągu dnia, a noce są nadal bardzo ciepłe, z temperaturami spadającymi do około 30°C. To okres, w którym należy zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć przegrzania i odwodnienia.

W niższych partiach gór, takich jak Atlas Średni, średnie temperatury w sierpniu wynoszą od 25°C do 32°C w ciągu dnia, a noce są chłodniejsze, z temperaturami spadającymi do około 15°C. To dobry okres na trekking i wspinaczkę górską. W wyższych partiach, takich jak Atlas Wysoki, temperatura jest znacznie niższa. Średnie maksymalne temperatury wynoszą od 15°C do 22°C w ciągu dnia, a noce są chłodne, spadając do około 5°C lub nawet niżej.

WRZESIEŃ – POGODA I TEMPERATURY W MAROKU

Wrzesień to w Maroku miesiąc, w którym pogoda jest przyjemniejsza niż w miesiącach letnich. To doskonały okres na podróżowanie, zwiedzanie i korzystanie z atrakcji w różnych regionach kraju. Wybrzeże pozostaje atrakcyjne dla miłośników wody, a Góry Atlas i Sahara oferują unikalne możliwości przygód na świeżym powietrzu. Fez, Marrakesz i Szawszawan nadal przyciągają podróżnych swoim urokiem i kulturowym dziedzictwem.

We wrześniu w Casablance i Rabacie średnie maksymalne temperatury wynoszą od 23°C do 28°C w ciągu dnia, a noce są przyjemne, z temperaturami spadającymi do około 18°C. To doskonały czas na plażowanie i relaks nad morzem, bez ekstremalnego gorąca. W Essaouira, w tym czasie, temperatury wynoszą średnio od 20°C do 26°C w ciągu dnia.

Średnie maksymalne temperatury w Marrakeszu wynoszą od 30°C do 36°C w ciągu dnia, a noce są komfortowe, z temperaturami spadającymi do około 20°C. To doskonały okres na zwiedzanie miasta i jego atrakcji, bez ekstremalnych temperatur. W Fezie temperatury w wrześniu są podobne do tych w Marrakeszu, sięgając średnio od 30°C do 35°C w ciągu dnia. Noce są przyjemne i łagodne.

W Szafszawanie temperatury wynoszą średnio od 25°C do 30°C w ciągu dnia, a noce są chłodniejsze, spadając do około 15°C.

Na Saharze wrzesień przynosi łagodzenie upałów. Średnie maksymalne temperatury wynoszą od 35°C do 40°C w ciągu dnia, a noce stają się bardziej komfortowe, z temperaturami spadającymi do około 25°C.

W Górach Atlas we wrześniu można oczekiwać przyjemnych temperatur. W niższych partiach gór, średnie maksymalne temperatury wynoszą od 25°C do 30°C w ciągu dnia, a noce są chłodniejsze. W wyższych partiach, takich jak Atlas Wysoki, temperatury są niższe, a na szczytach może być już chłodniej, co przyciąga miłośników wędrówek.

PAŹDZIERNIK – POGODA I TEMPERATURY W MAROKU

Październik to doskonały okres na podróżowanie, zwiedzanie i korzystanie z atrakcji Maroka. Na wybrzeżu październik to czas, kiedy letnie upały ustępują miejsca bardziej przyjemnej temperaturze. Średnie maksymalne temperatury wynoszą od 20°C do 26°C w ciągu dnia. W nocy można spodziewać się, że temperatury będą spadać do około 15°C. To nadal dobry okres na plażowanie, choć warto przygotować się na lekkie opady deszczu. W Essaouira październik to czas, w którym temperatury wynoszą średnio od 18°C do 24°C w ciągu dnia.

W Marrakeszu w październiku temperatury wynoszą średnio od 25°C do 30°C w ciągu dnia, a noce stają się chłodniejsze, z temperaturami spadającymi do około 12°C. To doskonały czas na zwiedzanie miasta i jego atrakcji, bez gorąca lata. W Fezie temperatury w październiku są podobne do tych w Marrakeszu, wynosząc średnio od 25°C do 30°C w ciągu dnia. Noce są chłodniejsze, ale nadal komfortowe.

W Szafszawanie październik to nadal okres, w którym temperatury wynoszą średnio od 20°C do 25°C w ciągu dnia, a noce są chłodniejsze, spadając do około 10°C.

Na Saharze średnie maksymalne temperatury w październiku wynoszą od 30°C do 35°C w ciągu dnia, a noce są komfortowe, z temperaturami spadającymi do około 18°C. To nadal dogodny okres na eksplorację pustyni i oaz.

W Górach Atlas, w październiku można oczekiwać jesieni. W niższych partiach gór średnie maksymalne temperatury wynoszą od 15°C do 20°C w ciągu dnia, a noce są chłodniejsze. W wyższych partiach, takich jak Atlas Wysoki, temperatury są niższe, a na szczytach może być już chłodno.

LISTOPAD – POGODA I TEMPERATURY W MAROKU

W listopadzie Maroko wkracza w okres jesieni, a pogoda staje się bardziej zmienna, chłodniejsza i deszczowa, zwłaszcza na wybrzeżu i w górach. Nie jest to okres typowej letniej wakacyjnej aury, ale nadal można podróżować i zwiedzać różne regiony kraju.

Na wybrzeżu w listopadzie temperatura spada. Średnie maksymalne temperatury wynoszą od 17°C do 22°C w ciągu dnia, a noce są chłodniejsze, z temperaturami spadającymi do około 12°C. W tym miesiącu można się spodziewać częstszych opadów deszczu. W Essaouira temperatury wynoszą średnio od 17°C do 20°C w ciągu dnia, a opady deszczu stają się bardziej powszechne.

W Marrakeszu listopad to czas, gdy temperatury spadają i maksymalne wynoszą około 20°C w ciągu dnia i około 10°C w nocy. To nadal dobry czas na zwiedzanie miasta, ale należy pamiętać o tym, że wieczory są zimne. W Fezie temperatury w listopadzie są podobne do tych w Marrakeszu, wynosząc średnio od 18°C do 23°C w ciągu dnia. Noce są chłodniejsze.

W Szafszawanie listopad to czas, kiedy temperatury wynoszą średnio od 15°C do 20°C w ciągu dnia, a noce są chłodniejsze, spadając do około 8°C. Opady deszczu stają się bardziej prawdopodobne.

W listopadzie na Saharze średnie maksymalne temperatury wynoszą od 20°C do 25°C w ciągu dnia, a noce są chłodniejsze, z temperaturami spadającymi do około 10°C.

W Górach Atlas w listopadzie można oczekiwać niższych temperatur. W niższych partiach gór, średnie maksymalne temperatury wynoszą od 10°C do 15°C w ciągu dnia, a noce są chłodne, a nawet mroźne. W wyższych partiach, takich jak Atlas Wysoki, na szczytach może być już śnieg.

GRUDZIEŃ – POGODA I TEMPERATURY W MAROKU

Zima w Maroko jest stosunkowo łagodna na wybrzeżu i w miastach, ale staje się znacznie chłodniejsza w górach Atlas. Na Saharze temperatura jest bardziej znośna niż latem, ale nadal może być cieplej niż w innych częściach kraju. To okres, w którym można unikać letnich upałów i cieszyć się mniejszymi tłumami turystów. To także doskonały czas na zwiedzanie miast, poznawanie kultury i krajobrazów kraju, a w górach Atlas na aktywności na śniegu.

Na wybrzeżu, w miastach takich jak Casablanca, Essaouira i Rabat, grudzień to okres, kiedy temperatura spada znacznie w porównaniu do letnich miesięcy. Średnie maksymalne temperatury wynoszą od 15°C do 20°C w ciągu dnia, a noce są chłodne, z temperaturami spadającymi do około 8°C. Opady deszczu są wciąż możliwe, a morze może być zbyt zimne do kąpieli.

W Marrakeszu w grudniu średnie temperatury wynoszą od 15°C do 20°C w ciągu dnia, i około 5°C w nocy. Wieczorami może być dość zimno, zwłaszcza w okolicach Atlasu. W Fezie temperatury w grudniu są podobne do tych w Marrakeszu.

W Szafszawanie grudzień to okres, kiedy temperatury wynoszą średnio od 10°C do 15°C w ciągu dnia, a noce są chłodniejsze, spadając do około 3°C. Opady deszczu mogą być częstsze, a wieczory są zimne.

Średnie maksymalne temperatury na Saharze wynoszą od 15°C do 20°C w ciągu dnia, a noce są zimne, z temperaturami spadającymi do około 5°C.  W Górach Atlas w grudniu można oczekiwać zimowej aury. W niższych partiach gór, średnie maksymalne temperatury wynoszą od 5°C do 10°C w ciągu dnia, a noce są bardzo zimne, często z opadami śniegu. W wyższych partiach, takich jak Atlas Wysoki, na szczytach jest już zimno i często występują opady śniegu.

Asia

Asia

Zakochana w podróżach, samochodach i kawie :)

!
Ta strona używa plików cookies.