Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Sardynia /Włochy

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Druga największa wyspa Morza Śródziemnego – Sardynia, to kraina zamierzchłej, zagadkowej historii, lazurowych wybrzeży wypełnionych urokliwymi plażami, czarującej natury i klimatycznych miast. Już przed XVIII wiekiem p. n. e. na wyspie kwitła cywilizacja nuragijska, której pozostałości, rozsiane po różnych częściach Sardynii w postaci ruin megalitycznych budowli, można podziwiać po dziś dzień. Na kulturę i tradycję regionu wpłynęło wiele nacji. Swoje piętno odcisnęli tam między innymi Fenicjanie, Kartagińczycy, Grecy, Rzymianie, Arabowie czy Wandalowie. Wpływy tych kultur zauważalne są w architekturze sardyńskich miast. Stolicą i największym miastem wyspy jest Cagliari, znajdujące się na jej południowym wybrzeżu, pełne urokliwych budynków pamiętających minione epoki.

Dziś Sardynia jako autonomiczny region Włoch wyróżnia się spośród pozostałych prowincji swoją oryginalnością, w tym kuchnią, która idealnie łączy produkty pochodzenia morskiego oraz lądowego. Między innymi ta dieta oraz spokojny, wypełniony słońcem styl życia są elementami przyczyniającymi się do osiągania drugiej, po mieszkańcach japońskiej Okinawy, najdłuższej oczekiwanej długości życia wśród ludności świata. Warto zagłębić się w tajemnice i urokliwe zakątki Sardynii, której niepowtarzalny klimat z pewnością oczaruje odwiedzających.

Zwiń
Kiedy jechać na Sardynię?

Kiedy jechać na Sardynię?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Baglioni Resort Sardinia 5*

Od 12900 zł

Włochy - Sardynia

7 nocy w hotelu Baglioni Resort Sardinia 5* z przelotem i transferami

7 Pines Resort Sardinia 5*

Od 8900 zł

Włochy - Sardynia

7 nocy w hotelu 7 Pines Resort Sardinia 5* z przelotem i transferami

Pitrizza 5*

Od 13900 zł

Włochy - Sardynia

7 nocy w hotelu Pitrizza 5* z przelotem i transferami

Grand Relais Dei Nuraghi 5*

Od 8400 zł

Włochy - Sardynia

7 nocy w hotelu Grand Relais Dei Nuraghi 5* z przelotem i transferami

La Villa Del Re 5*

Od 9300 zł

Włochy - Sardynia

7 nocy w hotelu La Villa del Re 5* z przelotem i transferami

Sardynia Exclusive

Od 15 900 zł
Exclusive

Włochy - Sardynia, Costa Smeralda

Marzy się Wam długie życie w zdrowiu? Wybierzcie się na Sardynię i poznajcie sekrety jej mieszkańców, których pod względem długości życia przewyższają jedynie Japończycy z Okinawy! A czyż może być to tego lepsze miejsce niż sardyńska wioska, gdzie czas płynie leniwie, a ludzie funkcjonują jak przed wiekami? Potem zanurzcie się w szmaragdowej toni morza na Costa Smeralda i upajajcie się promieniami słonecznymi, wypoczywajcie w klimatycznych, luksusowych hotelach, gdzie każde Wasze życzenie zostanie spełnione jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, i kolekcjonujcie wspomnienia z wakacji na Sardynii!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli

Hotele na Sardynii

Zwiń
Sardynia

Sardynia

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować