Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Phu Quoc /Wietnam

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Położona tuż przy granicy z Kambodżą wyspa Phu Quoc oferuje piękne, długie, piaszczyste plaże i przejrzysty turkus wód Zatoki Tajlandzkiej. Niegdyś senna, rybacka wyspa żyjąca własnym życiem i we własnym, niespiesznym tempie, podczas wojny domowej przekształcona została w obóz jeniecki. To największa wyspa Wietnamu, słynąca z dwóch tradycyjnych produktów: sosu rybnego (nuoc mam) oraz czarnego pieprzu. W przerwach między plażowaniem, kąpielami i masażami możecie wybrać się na rowerową wycieczkę po wyspie lub odkrywać brzegi wyspy kajakami.

Kiedy najlepiej jechać na Phu Quoc

Na Phu Quoc występują dwie pory roku: sucha i deszczowa. Pora sucha, trwająca od grudnia do marca, jest zdecydowanie najlepsza zarówno na plażowanie, jak i zwiedzanie wyspy – temperatury wynoszą średnio 25°C, a opady, jeśli się zdarzą, są zazwyczaj krótkie i przelotne. Pora deszczowa występie od czerwca do listopada. Jest wtedy znacznie cieplej – w kwietniu i maju słupki rtęci mogą przekroczyć nawet 35°C, a wilgotność powietrza sięga 90%. W tym okresie deszczu spodziewać się możecie nawet kilka razy dziennie, więc nie jest to najlepszy czas na wakacje na Phu Quoc.

Co warto zobaczyć na Phu Quoc

Khu Tuong

Gdzie pieprz rośnie? Na Phu Quoc! Khu Tuong to jego największa plantacja, miejsce coraz chętniej odwiedzane przez turystów, którzy poznają tu życie hodowców i sposób, w jaki uprawia się tę niezbędną w kuchni przyprawę. Wyspa jest nazywana „królestwem pieprzu”, a uprawia się go głównie w Ganh Gio, Suoi Da, Suoi May, a zwłaszcza w Khu Tuong (około 15 km od Duong Dong). Plantacje przynoszą nie tylko wielkie korzyści ekonomiczne, ale są również cenną atrakcją turystyczną. Pod względem ekonomicznym wartość 1 kg suchego pieprzu jest 6,7 razy wyższa niż 1 kg kawy! Wizyta na plantacji jest też świetną okazją do zakupów, tym bardziej, że pieprz z tego miejsca charakteryzuje się wysoką jakością.

Ngoc Hien Pearl Farm

Farma pereł Ngoc Hien to miejsce, w którym można zarówno kupić perły, jak i zobaczyć, w jaki sposób powstają. Na parterze mieści się sklep i niewielka kawiarnia, natomiast w podziemiach – muzeum. Już schodząc po schodach zobaczycie liczące sobie tysiące lat gigantyczne muszle ostryg, natomiast w skład ekspozycji wchodzą muszle pokryte misternymi rzeźbami. Będziecie też mieli okazję zobaczyć, w jaki sposób uprawia się perły, jak długo trwa proces ich powstawania, jak dobiera się muszle, by uzyskać pożądany kształt, kolor i rozmiar i jak poznać ich autentyczność.

Coconut Prison

Więzienie, wybudowane w latach 1949–1950 przez francuskich kolonialistów, początkowo służyło jako miejsce przetrzymywania komunistów i dysydentów politycznych, natomiast podczas wojny domowej – schwytanych żołnierzy Viet Congu i Wietnamu Północnego. Więzienie zostało zamknięte po zjednoczeniu kraju, ale od 1996 roku jest otwarte dla zwiedzających. Znajduje się tu kilka wystaw, niezwykle ciekawych zwłaszcza dla osób interesujących się historią Wietnamu. Coconut Prison było największym więzieniem w Azji Południowo-Wschodniej.

Najlepsze plaże Phu Quoc

Sao Beach

Najpopularniejsza plaża na Phu Quoc, porośnięta palmami kokosowymi, położona jest w południowej części wyspy i zachwyca miękkim, bielutkim piaskiem.

Starfish Beach

Przejrzysta, krystalicznie niebieska i spokojna, z wyjątkowo gładkim białym piaskiem, słynie przede wszystkim z żyjących tu tysięcy barwnych, przepięknych rozgwiazd. Wybierzcie się tu, jeśli Wasz pobyt na Phu Quoc przypadnie na porę suchą – w innym czasie prawdopodobnie nie zobaczycie tych uroczych stworzeń.

Kuchnia na Phu Quoc

Jeśli nie wyobrażacie sobie wakacji bez pysznej kuchni, wietnamska wyspa Phu Quoc będzie świetnym wyborem! Na początek proponujemy egzotyczną wersję sałatki śledziowej, z kokosem, chili i sokiem z limonki, zaś na danie główne – bun ken, makaron ryżowy z wywarem rybnym z dodatkiem mleka kokosowego i trawy cytrynowej. Jeśli macie ochotę na mniej egzotyczne i bardziej tradycyjne smaki, zamówcie grillowane ryby i owoce morza. Obiad warto popić pyszną, aromatyczną kawą – Wietnam jest drugim największym importerem kawy na świecie!


Zwiń
Kiedy jechać na Phu Quoc?

Kiedy jechać na Phu Quoc?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Luksusowe wakacje w Wietnamie – kulturowe i plażowe oblicza Indochin

Od 16900 zł
Exclusive

Wietnam - Hanoi, Ha Long, Hoi An, Phu Quoc, Sajgon

Najpierw Hanoi – stolica Wietnamu, nazywana Wenecją Wschodu i „starą damą Orientu”. Następnie zatoka Ha Long z zachwycającymi formacjami skalnymi wyłaniającymi się w wody. A to dopiero początek Waszych luksusowych wakacji w Wietnamie! Odwiedzicie też magiczne, zatrzymane w czasie miasto Hoi An, a później przyjdzie czas na tropikalną, rajską wyspę Phu Quoc, gdzie Wasze luksusowe wczasy w Wietnamie wykorzystacie na plażowanie, kąpiele w morzu i relaksujące masaże. Na koniec wielkomiejski splendor Sajgonu – Ho Chi Minh City. Wasza ucieczka od szarej codzienności uda się z pewnością właśnie podczas luksusowej podróży do Wietnamu!

Wybrzeże Wietnamu i wyspa Phu Quoc

Od 12700 zł

Wietnam - Hanoi, Ha Long, Hoi An, Sajgon, Phu Quoc

Podróż przez najbardziej charakterystyczne miejsca Wietnamu – artystyczne Hanoi, majestatyczne formacje Zatoki Ha Long, urocze uliczki Hoi Anu oraz przepełnione życiem rynki Sajgonu. Na koniec wypoczynek na wyspie Phu Quoc.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Wyspa Phu Quoc

Wyspa Phu Quoc

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować