Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Park Narodowy Bwindi Impenetrable /Uganda

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Park Narodowy Bwindi Impenetrable zlokalizowany jest w południowo-wschodniej części Ugandy, tuż przy granicy z Demokratyczną Republiką Konga. Na terenie Bwindi (czyli „ciemny”) znajduje się jeden z najstarszych lasów deszczowych w Afryce – jego historia sięga aż dwudziestu pięciu tysięcy lat! 331 km² obszaru chronionego to bogactwo niepowtarzalnych ekosystemów, bujna roślinność i schronienie dla wielu zwierząt, w tym także tych zagrożonych wyginięciem. „Niedostępny”, „nieprzenikniony” – tak tłumaczy się przecież słowo „impenetrable” – park narodowy jest chętnie odwiedzany przez turystów dzięki żyjącej tu populacji goryli górskich, które można spotkać tylko w dwóch miejscach na świecie: w górach Wirunga na styku granic Demokratycznej Republiki Konga, Ugandy i Rwandy oraz w tym właśnie gęstym ugandyjskim tropikalnym lesie.

W przeszłości największe na ziemi człekokształtne były gatunkiem szybko wymierającym, ale od roku 2010 rząd Ugandy systematycznie poprawia warunki bytowania małp i dziś w gęstych lasach żyje ponad trzysta osobników, czyli połowa całej światowej populacji. Bez wątpienia warto na własne oczy zobaczyć tak rzadko występujący gatunek zwierząt i przechodząc wśród gęstych zarośli dowiedzieć się, dlaczego lasy te nazwane są „nieprzeniknionymi”!

Zwiń
Kiedy jechać do Parku Narodowego Bwindi Impenetrable?

Kiedy jechać do Parku Narodowego Bwindi Impenetrable?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Uganda – w poszukiwaniu goryli i szympansów

Od 21000 zł

Uganda - Kampala, Park Narodowy Kibale Forest, Park Narodowy Bwindi, Jezioro Bunyonyi

Jeśli Wasze drugie imię to przygoda, podróż do Ugandy na pewno przyprawi Was o żywsze bicie serca! Przed Wami śledzenie goryli w Bwindi, trekking w poszukiwaniu szympansów w Kibale, spacery po wioskach i tropikalnych lasach, rejsy łodzią i kąpiele w drugim najgłębszym jeziorze Afryki, wypatrywanie Wielkiej Piątki oraz piknik na równiku. Gotowi? Zapraszamy na wakacje do Ugandy!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Park Narodowy Bwindi Impenetrable

Park Narodowy Bwindi Impenetrable

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować