Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Tarangire /Tanzania i Zanzibar

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Tarangire to wspaniały wstęp do podróży przez afrykańskie równiny – to drugi park po Ngorongoro, pod względem gęstości zamieszkującej go zwierzyny. Słonie można zobaczyć w stadach liczących nawet do 600 osobników, a oprócz tego także: bawoły, antylopy krowie, oryksy, zebry, gazele. W parku odnotowano występowanie około 550 gatunków ptaków. Centrum parku obfituje w żyrafy, guźce, antylopy górskie ridbok i wiele innych gatunków, które z kolei podtrzymują życie lampartów i całych stad lwów. Na północy Tarangire znajduje się słone jezioro Burungi, które przyciąga tłumy flamingów i gdzie można spotkać jedne z największych krokodyli nilowych. Dodatkowym atutem tego miejsca są niesamowite widoki na rozległą sawannę usianą lasami akacjowymi przeplatanymi wielkimi baobabami.

Safari po Parku Narodowym Tarangire

Park Narodowy Tarangire to miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić podczas podróży do Tanzanii. Położony jest on w północnej części tego kraju, ok. 170 km na południe od miasta Arusza. Jak większość afrykańskich parków słynie on z bogactwa dzikiej przyrody oraz wielu gatunków zwierząt, które można spotkać w trakcie safari.

Podczas przygody, turystom towarzyszy lokalny przewodnik, który dostarcza cennych informacji na temat parków oraz zwierząt. Wspólnie przemierzają oni szerokie połacie sawanny jeepami, a nocleg spędzają w lodge’u lub na kempingu. Safari rozpoczyna się o świcie, ponieważ zwierzęta są wtedy najbardziej aktywne, gdyż poszukują pokarmu lub schłodzenia nad rzeką. Taka przygoda to wyjątkowa okazja do obserwacji dzikiej przyrody i bliskiego spotkania z afrykańskimi zwierzętami w ich naturalnym środowisku. To niezapomniane doświadczenie dla miłośników przyrody i fotografii.

Jak dostać się do Tarangire

By dostać się do parku Tarangire najlepiej wylądować w Porcie Lotniczym Kilimandżaro, skąd wypożyczonym samochodem można pojechać do parku – trasa nie powinna zająć więcej niż 5 godzin. Niemniej jednak, warto skorzystać z usług lokalnych touroperatorów oraz agencji safari, którzy zajmą się organizacją transportu do tanzańskich parków narodowych. Samodzielne przemierzanie Parku Narodowego Tarangire może być niebezpieczne zarówno dla turystów jak i dla żyjących tam zwierząt.

Park Tarangire – jakie zwierzęta można w nim spotkać?

Park Tarangire jest jednym z najlepszych miejsc w Tanzanii do obserwacji słoni afrykańskich. W okresie suszy słonie gromadzą się nad rzeką Tarangire w poszukiwaniu wody. Rzeka ta jest także domem dla hipopotamów oraz krokodyli. Park słynie z różnorodności fauny, dlatego można dojrzeć tam również takie zwierzęta jak hieny, lwy, lamparty, żyrafy, bawoły, zebry czy antylopy. Park jest również rajem dla miłośników zwierząt, których ok. 500 różnorodnych gatunków zamieszkuje połacie sawanny.

Atrakcje Parku Tarangire w Tanzanii

Samo safari po Parku Narodowym Tarangire i wypatrywanie, a także obserwacja dzikich gatunków zwierząt jawi się jako atrakcja sama w sobie. Turysta nigdy nie wie, czego może się spodziewać i czy przypadkiem nie będzie świadkiem walki międzygatunkowej czy może próby polowania, dlatego tej przygodzie towarzyszy szereg różnorodnych emocji. Podziwianie zachodzącego nad sawanną słońca może przywołać sceny ze znanej wszystkim bajki „Król Lew”, a wizja noclegu pod gwieździstym niebem wśród afrykańskich zwierząt jest ekscytująca.

Jak przygotować się do wyjazdu na safari w Parku Tarangire?

By podczas safari czuć się bezpiecznie oraz komfortowo warto zadbać o odpowiedni ekwipunek. Należy zapakować przewiewne i ciepłe ubrania, najlepiej w stonowanych kolorach, by nie odstraszyć zwierząt oraz wygodne, kryte obuwie. Lornetka na pewno pomoże Wam w dostrzeżeniu zwierząt, a aparat fotograficzny uchwyci najpiękniejsze chwile. Zapakujcie również latarkę, która może przydać Wam się po zmroku.

Zwiń
Kiedy jechać do Tarangire?

Kiedy jechać do Tarangire?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Tanzania – Luksusowe safari i luksusowe wakacje na Zanzibarze

Od 26 900 zł
Exclusive

Tanzania i Zanzibar - Arusha, Tarangire, Serengeti, Ngorongoro, Zanzibar

Prywatne safari z drapieżnymi lwicami, migrujące antylopy gnu, dostojne żyrafy i sympatyczne hipopotamy, Wielka Piątka Afryki w Ngorongoro, bezkres sawanny Serengeti, spokojne Tarangire i idylliczne plaże Zanzibaru – gotowi na ekscytujące, luksusowe wakacje w Tanzanii? Dopełnieniem emocji safari będą noclegi w ekskluzywnych lodge’ach w stylu afrykańskim, później zaś przeniesiecie się na Wyspę Przypraw, mozaikę czterech kultur przemieszanych ze sobą jak wszechobecne zapachy kardamonu i wanilii. Dzika Afryka i luksusowe wczasy na Zanzibarze? Zapraszamy!

Safari z Zanzibarem

Od 16 900 zł

Tanzania i Zanzibar - Arusza, Tarangire, Serengeti, Ngorongoro, Zanzibar, Stone Town

Prywatne safari z drapieżnymi lwicami, migrujące antylopy gnu, dostojne żyrafy i sympatyczne hipopotamy. Wszystko to na bezkresie równiny Serengeti i największej kaldery świata, Ngorongoro. Po trudach safari przeniesiecie się na Zanzibar.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Tarangire

Tarangire

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować