Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Trójkąt Kulturowy /Sri Lanka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Kulturowy Trójkąt Sri Lanki to obszar, który wyznaczają trzy historyczne stolice Sri Lanki: Anuradhapura, Polonnaruwa i Kandy. Najstarsza z nich, Anuradhapura, została założona przez buddyjską mniszkę, która zasadziła tu gałązkę z figowca, pod którym medytował Budda. Drzewo rośnie do dzisiaj, wśród ruin miasta, majestatycznych świątyń i posągów. Polonnaruwa to także ruiny potężnego niegdyś miasta pełnego świątyń i okazałych pałaców. W środku Złotego Trójkąta znajdują się równie interesujące zabytki, takie jak kompleks wykutych w skale świątyń w Dambulla. Ich wnętrza są ozdobione posągami oraz bardzo dobrze zachowanymi malowidłami ściennymi. Obowiązkowym punktem w czasie zwiedzania Trójkąta Kulturowego jest też Sigiriya. Na stojącej tu skale wulkanicznej znajdują się ruiny pałacu z V w. n.e., a wejścia na szczyt strzegą ogromne lwie łapy. Zwiedzając te miejsca warto poświęcić chwilę także na kontakt z dziką przyrodą w Parku Narodowym Minneriya. Słynie on z dużej liczby zamieszkujących go dzikich słoni.

Zwiń
Kiedy jechać na Sri Lankę?

Kiedy jechać na Sri Lankę?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Luksusowe wakacje na Sri Lance – plaże i skarby wyspy

Od 15900 zł
Exclusive

Sri Lanka - Anuradhapura, Sigirya, Dambulla, Kandy, Peradeniya, Nuwara Eliya, Ella, Yala, Tangalle

Przed Wami luksusowe wakacje na Sri Lance w najlepszym wydaniu! Odkryjecie zachwycający interior wyspy – kipiące zielenią wzgórza, pola herbaciane, wodospady, najważniejsze dla Lankijczyków miejsca kultu oraz wspaniałe parki narodowe. Na pewno dużą przyjemnością będzie też pobyt w wyjątkowych, luksusowych hotelach, które współgrają architektonicznie z krajobrazem i rozpieszczają wszystkie zmysły. Śniadanie zjecie w prywatnej willi położonej wśród bujnej zieleni i tropikalnych ogrodów, cejlońską herbatę wypijecie na tarasie z widokiem na herbaciane pola, natomiast kolację zjecie we wnętrzach kolonialnej rezydencji, delektując się przy tym idealną mieszanką Wschodu i Zachodu. Zwieńczeniem tej luksusowej podróży po Sri Lance będzie wypoczynek na wspaniałych południowych plażach wyspy.

Sri Lanka i Malediwy

Od 19 900 zł

Malediwy, Sri Lanka - Negombo, Sigirya, Kandy, Nuwara Eliya, Yala, Tangalla, Malediwy

Wycieczka na Sri Lankę i Malediwy będzie doświadczeniem wręcz transcendentalnym. Kulturowe dziedzictwo Cejlonu, aura buddyzmu i zagadkowe świątynie w połączeniu z nieskażoną dziką przyrodą pozwolą prawdziwie zachwycić się, wyciszyć i zrelaksować. Złociste plaże chłodzone bryzą znad wzburzonego morza orzeźwią po tropikalnych upałach. Zwieńczeniem tego doświadczenia będzie wypoczynek na rajskim malediwskim atolu, gdzie znajdziecie ukojenie w ciepłych, spokojnych wodach Oceanu Indyjskiego.

Plaże i skarby Cejlonu

Od 10900 zł

Sri Lanka - Negombo, Sigiriya, Kandy, Nuwara Eliya, Udawalawe, Mirissa, Galle

Proponowana przez nas wycieczka po Sri Lance odkryje przed Wami całe bogactwo kulturowe i przyrodnicze wyspy. Będziecie odkrywać starożytne stolice Cejlonu i najważniejsze miejsca kultu dla Lankijczyków. Podczas safari w parkach narodowych Minneriya i Udawalawe zobaczycie dzikie zwierzęta i nieokiełznaną przyrodę, a na herbacianych wzgórzach odkryjecie tajniki uprawy i produkcji cejlońskiej herbaty. Dotrzecie do ukrytych wodospadów, wiosek, gdzie życie toczy się w swoim unikalnym rytmie i zachwycicie się kipiącymi zielenią górskimi krajobrazami. Na wypoczynek zaprosimy Was na południowe plaże Sri Lanki, a całość zwieńczymy pobytem w historycznym forcie Galle.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli

Hotele w Trójkącie Kulturowym

Zwiń
Trójkąt Kulturowy

Trójkąt Kulturowy

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować