Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Rezerwat Hluhluwe /RPA

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Pierwotnie, za czasów panowania Zulusów był to teren łowny. Obecnie Hluhluwe to drugi obok Parku Krugera, a jednocześnie najstarszy rezerwat dzikiej przyrody Afryki, na którego terenie można spotkać Wielką Piątkę.

Te 96 tys. hektarów nieskażonej działalnością człowieka natury, to dom nie tylko dla lwów, słoni, bawołów lampartów i nosorożców, ale i tysięcy innych wspaniałych zwierząt zamieszkujących to fascynujące królestwo Czarnego Lądu. W czasie emocjonującej wyprawy safari spotkać tu można również m.in. krokodyle, hipopotamy, żyrafy, hieny, gepardy, antylopy gnu, szakale czy guźce. Widok różnych gatunków małp, żółwi, jaszczurek i węży także nikogo nie zdziwi. Trzeba mieć jednak wielkie szczęście by zobaczyć likaona. Dzikich afrykańskich psów, mimo starań zaszczepienia gatunku na terenie rezerwatu, żyje tu niewiele, bo maksymalnie 30 sztuk. Za to Rezerwat poszczycić się może uratowaną przed wyginięciem, największą populacją nosorożca białego. Jakby tego było mało, obszar ten stanowi jedno z najlepszych miejsc na świecie do obserwacji antylop nyala. Rezerwat Hluhluwe to dzika przyroda, w pełni swej okazałości, na wyciągnięcie ręki.

Zwiń
Kiedy jechać do Rezerwatu Hluhluwe?

Kiedy jechać do Rezerwatu Hluhluwe?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

RPA i Królestwo Swazilandu

Od 22900 zł

RPA, Suazi - Pretoria, Park Narodowy Krugera, Królestwo Swazilandu, Rezerwat Hluhluwe, Góry Smocze, Durban, Garden Route, Kapsztad

Podróż na kraniec Afryki, gdzie mieszają się kultury, rasy społeczne, języki, bogactwo i bieda. Poznacie prawdziwą historię niewolnictwa i apartheidu. Poczujecie klimat czasów wiktoriańskich pod panowaniem Brytyjczyków. Staniecie twarzą w twarz z Wielką Piątką Afryki podczas ekscytującego safari w Parku Krugera. Zaglądniecie w głąb trzeciego największego kanionu świata, przejedziecie malowniczą Trasą Ogrodów i odwiedzicie maleńkie państwko – Suazi, słynące z gościnnych ludzi i pięknych, górskich krajobrazów.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Rezerwat Hluhluwe

Rezerwat Hluhluwe

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować