Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Pretoria /RPA

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Urokliwa stolica RPA, znacznie spokojniejsza niż oddalony od niej zaledwie 50 km Johannesburg, kiedyś symbol ucisku, dziś nowoczesne miasto coraz bardziej multikulturalne, centrum nauki. Jednocześnie, życie toczy się tu nieco wolniej, w bardziej tradycyjnym, można powiedzieć stylu. W centrum można podziwiać piękne, okazałe stare budynki z widocznymi europejskimi wpływami architektonicznymi, bary i restauracje mają typowo afrykanerski klimat. Rozległe przestrzenie miejskie wypełnione są licznymi parkami, na obrzeżach można wypoczywać na terenie rezerwatu przyrody. Pretoria nazywana jest także „miastem jacarandy”. A to za sprawą ciągnących się wzdłuż szerokich ulic i alej rzędów drzew palisandrowych. Kwitnące na fioletowo nadają Pretorii wyjątkowy charakterystyczny wygląd zanurzając ją w swoich kwiatach.

Stolica RPA naznaczona jest burzliwą historią, o czym przypominają miejsca poświęcone dziedzictwu historycznemu i kulturowemu kraju. Ci, którzy chcieliby zgłębić temat, mogą np. odwiedzić Muzeum Krugera – pełen mebli z epoki i osobistych pamiątek były dom prezydenta oraz Park Wolności. Ten, ze swymi pomnikami i muzeum, jako centrum wiedzy o historii kontynentu i RPA, oddaje hołd wyzwolicielom kraju oraz ofiarom wszystkich wojen i apartheidu. Na pamiątkę migracji tysięcy Burów w latach 30 - tych i 40 - tych XIX wieku wzniesiono w mieście Voortrekker Monument. Z jego szczytu warto zobaczyć panoramę miasta i okolicznego rezerwatu.

Zwiń
Kiedy jechać do Pretorii?

Kiedy jechać do Pretorii?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

RPA i Królestwo Swazilandu

Od 22900 zł

RPA, Suazi - Pretoria, Park Narodowy Krugera, Królestwo Swazilandu, Rezerwat Hluhluwe, Góry Smocze, Durban, Garden Route, Kapsztad

Podróż na kraniec Afryki, gdzie mieszają się kultury, rasy społeczne, języki, bogactwo i bieda. Poznacie prawdziwą historię niewolnictwa i apartheidu. Poczujecie klimat czasów wiktoriańskich pod panowaniem Brytyjczyków. Staniecie twarzą w twarz z Wielką Piątką Afryki podczas ekscytującego safari w Parku Krugera. Zaglądniecie w głąb trzeciego największego kanionu świata, przejedziecie malowniczą Trasą Ogrodów i odwiedzicie maleńkie państwko – Suazi, słynące z gościnnych ludzi i pięknych, górskich krajobrazów.

Safari po Parku Krugera i relaks na plażach Mozambiku

Od 18600 zł

Mozambik, RPA - Pretoria, Park Narodowy Krugera, Kanion Rzeki Blyde, Mozambik - Vilanculos

Podróż na kraniec Afryki, gdzie mieszają się kultury, języki, bogactwo i bieda. Poznacie prawdziwą historię niewolnictwa i apartheidu. Poczujecie klimat czasów wiktoriańskich pod panowaniem Brytyjczyków. Staniecie twarzą w twarz z Wielką Piątka Afryki podczas ekscytującego safari w Parku Krugera. Zaglądniecie w głąb trzeciego największego kanionu świata. A na koniec zanurzycie się w Ocenie Indyjskim u wybrzeży niesamowitego i jeszcze nie skażonego masową turystyką Mozambiku!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Pretoria

Pretoria

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować