Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Noumea /Nowa Kaledonia

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Noumea położona jest na południu największej z wysp archipelagu Nowej Kaledonii – Grande Terre. Samą stolicę i obszar aglomeracji zamieszkuje blisko 180 tys. osób, co w przybliżeniu stanowi prawie 70% całej populacji obszaru zależnego od Francji. Na tych terenach zgodnie żyją Europejczycy, Kanakowie i Azjaci. Wielokulturowa mieszanka sprawia, że Noumea jest kosmopolitycznym miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – kina, teatry, eleganckie kolonialne kamienice, francuskie restauracje i ekskluzywne butiki sąsiadują z domowymi knajpkami, azjatyckimi bazarami i klubami nocnymi. Turyści nie dostrzegają jednak w tej osobliwej mieszance chaosu i kontrastu, ale łagodne połączenie paryskiej elegancji z egzotyką południowych wybrzeży Pacyfiku. Noumea dla wielu jest bramą do odkrywania pozostałych miejsc archipelagu i stanowi doskonały wstęp do dalszej podróży po Nowej Kaledonii, która cała potrafi być zarówno wyrafinowana i klasyczna, jak i swobodna i nowoczesna.

Zwiń
Kiedy jechać do Noumea?

Kiedy jechać do Noumea?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Australia i Nowa Kaledonia – podróż na Antypody

Od 28900 zł

Australia, Nowa Kaledonia - Sydney, Poe, Kone, Hiengene, Poindimie, Farino, Ile Des Pins, Noumea

Nowa Kaledonia to nie tylko rajski archipelag dla amatorów plażowania i nurkowania! To czarująca mozaika Francji i Melanezji: gościnności i elegancji, wyrafinowanej kuchni serwowanej w cieniu palm, kolonialnych budowli i rustykalnych bungalowów. Podczas proponowanej przez nas wycieczki do Australii i Nowej Kaledonii zwiedzicie różnorodną krajobrazowo wyspę Grande Terre, zachwycicie się spektakularnym wybrzeżem, wspaniałymi plażami, klifami i ciekawymi formacjami skalnymi, wypoczynek natomiast spędzicie na plażach Ile des Pins, która określana jest jako wyspa najbliżej raju. Nie zabraknie również przystanku w Sydney, bowiem podczas podróży na Antypody nie może zabraknąć Australii i tego wyjątkowego miasta.

Nowa Kaledonia – francuska perełka na Południowym Pacyfiku

Od 21280 zł

Nowa Kaledonia - Noumea, Ouvea, Lifou, L’Ile des Pins

Skąpane w słońcu piaszczyste plaże, bujny las deszczowy, niewiarygodnie przejrzysta woda, wspaniałe warunki do nurkowania i snorkelingu, a także najlepsza poza Francją francuska kuchnia – wakacje w Nowej Kaledonii to czysta przyjemność dla wszystkich zmysłów! Łagodne, idylliczne krajobrazy, w których biel piasku podkreśla zieleń tropikalnej przyrody, a błękit oceanu idzie w zawody z lazurem nieba, to prawdziwy raj dla miłośników natury, podczas gdy bogactwo podwodnego świata rafy koralowej wabi wszystkimi kolorami tęczy. Oto przed Wami Ouvea, Lifou i L’Ile des Pins – urzekająco piękne wyspy, niczym perełki rozsiane po przestworze Pacyfiku!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Noumea

Noumea

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować