Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Mexico City /Meksyk

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Mexico City fascynuje i niezmiennie przyciąga z magnetyczną mocą. Miasto rozlewa się i rozpełza po okolicznych wzgórzach tworząc największą aglomerację miejską na świecie, zamieszkiwaną przez około 22 mln ludzi. Niegdyś stolica azteckiego imperium Tenochititlan, w XVI wieku została podbita przez konkwistadorów i zrównana z ziemią, a na jej gruzach Hiszpanie zbudowali miasto, które do dzisiejszego dnia posiada status najważniejszego ośrodka w kraju.

Meksyk należy poznawać od środka. By tego dokonać należy wejść pod ziemię, do stołecznego metra, które niczym podziemne miasto tętni życiem łącząc ze sobą najdalsze zakątki metropolii. Dotrzemy w ten sposób między innymi do dzielnicy bohemy Coyoacan, gdzie w niedzielne popołudnie na zielonych skwerach emeryci tańczą przy dźwiękach salsy. Wieczorem natomiast po wizycie na Placu Garibaldi i pływających ogrodach Xochimilco należy udać się na słynny meksykański wrestling – lucha libre. Będąc w Mexico City nie można pominąć najważniejszego miejsca katolickiego kultu w Ameryce Łacińskiej - Sanktuarium Matki Bożej z Guadelupe oraz miejsca gdzie narodzili się bogowie – Teotihuacan, by wspiąć się na Piramidę Słońca.

Zwiń
Kiedy jechać do Mexico City?

Kiedy jechać do Mexico City?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Plaże Pacyfiku i kultura Meksyku

Od 12 900 zł

Meksyk - Mexico City, Teotihuacan, Oaxaca, Puerto Escondido, Zipolite

Pełne barw indiańskie wioski stanu Oaxaca, piaszczyste plaże Puerto Escondido i Zipolite, rozmach Mexico City, starożytne piramidy Teotihuacan – zapraszamy na wycieczkę do Meksyku! Zanurzycie się w fascynującym świecie indiańskiej kultury, skosztujecie tacosów i tortilli, przespacerujecie się brukowanymi uliczkami malowniczych kolonialnych miasteczek i zrelaksujecie się na ciepłym piasku pacyficznych plaż.

Autentyczny Meksyk

Od 19 800 zł

Meksyk - Mexico City, San Cristobal de las Casas, Palenque, Valladolid, Merida, Isla Holbox

Kusi Was prawdziwie indiańska przygoda? Zapraszamy w podróż do Meksyku. Fascynująca kultura, kalejdoskop barw targów w San Cristobal, tajemnicze rytuały Indian w Chamuli, ukryte w dżungli wodospady i majańskie piramidy w Palenque – ten fantastyczny świat pochłonie Was bez reszty. Zanocujcie w meksykańskiej hacjendzie, popływajcie w chłodnej cenote, a na koniec zakosztujcie relaksu na białych, otoczonych palmami plażach Isla Holbox!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Mexico City

Mexico City

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować