Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

La Paz /Meksyk

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Opowieści o złocie, srebrze, perłach i legendarnym plemieniu egzotycznych Amazonek zwabiły w te okolice poszukiwacza przygód, hiszpańskiego konkwistadora Hernana Corteza, w 1535 roku. Założona przez niego osada przetrwała jedynie kilka lat, podobnie jak kolejna, jezuicka, której kres w XVIII wieku położyły bunty miejscowej ludności. Dziś liczące około 250 000 mieszkańców miasto może pochwalić się jednym z najwyższych dochodów na mieszkańca w kraju oraz najwyższym poziomem wykształcenia ze wszystkich miast w Meksyku. Money Magazine i CNN uważają, że jest to jedno z najlepszych miejsc na emeryturę – może więc wybierzecie się tu na mały rekonesans?

To nie przypadek, że La Paz oznacza po hiszpańsku „pokój”. To naprawdę spokojne miejsce, do którego przyjeżdżają turyści ceniący sobie przede wszystkim atrakcje przyrodnicze, np. doskonałe warunki do nurkowania i snorkelingu, możliwość pływania po oceanie kajakiem, zwiedzanie pobliskich wysp, żeglowanie, pustynne rezerwaty biosfery, windsurfing w Las Ventanas. W La Paz zachowała się nostalgiczna i prowincjonalna atmosfera, która wywołuje wrażenie, że od dziesięcioleci niewiele się tu zmieniło.

Zwiń
Kiedy jechać do La Paz?

Kiedy jechać do La Paz?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Self drive po Meksyku – Baja California

Od 18 900 zł

Meksyk - San Jose del Cabo, La Paz, Loreto, San Ignacio, Scorpion Bay, Todos Santos

Ekscytująca podróż po bezkresnych pustyniach, dziewiczych zatokach, kaktusowych lasach, zapierających dech w piersiach kanionach, zagubionych na pustkowiu ranczach i opuszczonych kopalniach? Zapraszamy w podróż po Południowej Dolnej Kalifornii, Baja California, podczas której poznacie San Jose Del Cabo i La Paz, zachwycicie się rafą koralową i poszukacie wielorybów w okolicach Loreto, dacie się ponieść fali na wodach Scorpion Bay i zanurzycie w artystyczny światek Todos Santos. Przed Wami wakacje w Meksyku, jakiego nie znacie!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
La Paz

La Paz

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować