Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Lizbona /Portugalia

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Lizbona – stolica Portugalii i jedno z najbardziej charyzmatycznych i tętniących życiem miast Europy – roztacza przed podróżnikiem barwny wachlarz wrażeń, utkany z bogatej i urozmaiconej historii, fantastycznego życia nocnego, wspaniałego klimatu i przyjaznej atmosfery. To miejsce, które każdemu pokazuje inne oblicze: wiele atrakcji znajdą tu zarówno zainteresowani kulturą, rozrywką, relaksującym city break, jak i rodzinnymi wakacjami, zaś bliskość wspaniałych plaż i pełnej wyrazu linii brzegowej powoduje, że pobytem w Lizbonie nie będą zawiedzeni też miłośnicy sportów wodnych i kąpieli słonecznych.

Lizbona to miasto, w którym słońce świeci 290 dni w roku, a temperatura rzadko spada poniżej 15°C. Miasto, w którym można czuć się bezpiecznie, gdzie skosztować można dorsza przyrządzanego na setki sposobów, zanurzyć się w melancholijnym nurcie fado, ulice przemierzyć tramwajem lub... windą! Przechadzka po wąskich uliczkach starożytnej i pełnej charakteru dzielnica Alfama i wizyta w Zamku św. Jerzego, wędrówka po najstarszej części miasta – Belem – ze wspaniałym klasztorem hieronimitów i Wieżą Belem? A może wizyta w malowniczej Baixa i przejażdżka jedną z najstarszych wind w mieście, Elevador de Santa Justa, skonstruowaną przez ucznia Gustawa Eiffla, i spacer po Bairro Alto w poszukiwaniu wspaniałych willi szlacheckich, ocalałych z trzęsienia ziemi? Na deser proponujemy zakupy na jednym z licznych targów lub ogromnych centrów handlowych oraz wizytę w jednym z kilkudziesięciu klubów fado. Spragnionych adrenaliny zapraszamy na tourada – bezkrwawą walkę byków, podczas której torreador nie zabija zwierzęcia, a jedynie łapie je i unieruchamia.

Zwiń
Kiedy jechać do Lizbony?

Kiedy jechać do Lizbony?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Lizbona i Azory

Od 6 300 zł

Portugalia - Lizbona, Sao Miguel

Portugalia niezmiennie zachwyca i zaskakuje bogactwem form, barw i krajobrazów. Czarujące miasta i porty, z których wyruszały pierwsze wielkie wyprawy morskie, pobudzają wyobraźnię i inspirują do odkrywania tego, co odległe, tajemnicze i trudno dostępne. Tam, gdzie wzrok nie sięga, a dotrzeć można tylko drogą lotniczą, znajduje się niezwykły archipelag Azorów, który nada wakacjom w Portugalii egzotycznego wymiaru. Po pobycie w Lizbonie zapraszamy na wyspę Sao Miguel, gdzie zakochacie się w zielonych wzgórzach i szlakach trekkingowych wiodących wzdłuż wulkanicznych kalder. Z pewnością zaskoczy Was widok herbacianych pól, a dramatyczne klifowe wybrzeże odbierze mowę. Prawdziwy relaks czeka natomiast w Furnas, słynącym z geotermalnych basenów.

Portugalia w pigułce

Od 8 700 zł

Portugalia - Porto, Dolina Douro, Madera, Lizbona

Wakacje w Portugalii to różnorodność krajobrazu, niezwykła historia, wspaniała kuchnia i kosmopolityczna atmosfera! Na początek malownicza dolina rzeki Douro, której strome tarasy porastają winne krzewy, a produkowane tam słodkie wino znane jest na całym świecie. Swoją nazwę trunek ów zawdzięcza tętniącej życiem, urokliwej metropolii, jaką jest Porto. W poszukiwaniu bogactwa portugalskiego krajobrazu dotrzecie na Maderę – córkę ognia zrodzoną z wulkanicznej lawy, gdzie majestatyczne klify i wiecznie zielone lasy wawrzynowe tworzą zapierający dech w piersiach pejzaż. A na koniec – romantyczny zachód słońca w Lizbonie…

Portugalskie perełki – Lizbona i Algarve

Od 5 700 zł

Portugalia - Lizbona, Algarve

Południowe wybrzeże Portugalii szczyci się wspaniałymi złocistymi plażami, oprawionymi przez majestatyczne klify, imponujące łuki skalne i groty. Po jego szerokich plażach można spacerować bez końca, a ocean oferuje nieskończone możliwość uprawiania sportów wodnych. Doskonałym uzupełnieniem wakacji w Portugalii będzie zwiedzanie Lizbony: zagubcie się w romantycznej dzielnicy Alfama, zwiedzajcie miasto kultowym żółtym tramwajem, delektujcie się widokami… i śródziemnomorską kuchnią!

Lizbona i Algarve Exclusive

Od 9 300 zł
Exclusive

Portugalia - Lizbona, Algarve

Wspaniałe złociste plaże i górujące nad nimi majestatyczne klify, niezwykłe formacje skalne i jaskinie, turkusowa woda i niewielkie miasteczka na brzegu morza – południowe wybrzeże to bez wątpienia idealne miejsce na wykwintne wakacje w Portugalii. Ekskluzywne hotele, w których można zapomnieć o codziennych obowiązkach, restauracje serwujące owoce morza i gustowne kafejki, gdzie wypijecie kawę w towarzystwie artystycznej bohemy… Doskonałym uzupełnieniem wycieczki do Portugalii będzie zwiedzanie Lizbony – romantyczne zachody słońca z tarasu na dachu hotelu, podróże kultowym, żółtym tramwajem i spacery pośród perełek neoklasycystycznej architektury…

Lizbona i Madera Exclusive

Od 8 800 zł
Exclusive

Portugalia - Lizbona, Madera

Majestatyczne klify i wiecznie zielone wawrzyny, meandrujące po górskich zboczach potoki oraz skalne jaskinie – Madera, wyspa wiecznej wiosny to prawdziwa perła na Atlantyku i idealne miejsce na niebanalny wypoczynek podczas wakacji w Portugalii! Od wieków wypoczywali tu najwięksi tego świata, a dziś ekskluzywne hotele pośród oszałamiających ogrodów czekają na spragnionych wytchnienia. Doskonałym dopełnieniem relaksu na Maderze będzie romantyczny weekend w Lizbonie i niekończące się spacery pośród wyjątkowej, neoklasycystycznej architektury.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Lizbona

Lizbona

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować