Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Park Narodowy Tortuguero /Kostaryka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Ten unikatowy na skalę światową park narodowy powstał na karaibskim wybrzeżu Kostaryki w 1970 roku w celu ochrony żółwi morskich, które od lipca do października składają tu swoje potomstwo. Teren parku pokrywa rozległa równina zalewowa powstała z połączenia delt rzek z ich meandrującymi korytami. Bagnista dżungla, poprzecinana wstęgami kanałów jest domem dla 300 gatunków egzotycznych ptaków, małpich rodzin, kajmanów, krokodyli, dzikich kotów i zadziwiająco pięknych gatunków żab. Tortuguero to jeden z najbardziej zróżnicowanych regionów Kostaryki, wpływy karaibskie widoczne są szczególnie w lokalnej kuchni, która bazuje w dużej mierze na owocach morza oraz tropikalnych owocach.

Można dostać się tu jedynie łodzią, transfer do lodge położonych tuż przy głównym kanale rzecznym trwa około 45 minut i jest wspaniałą okazją do pierwszego kontaktu z przyrodą Tortuguero. Pomiędzy schowanymi w tropikalnym lesie drewnianymi chatkami przemykają małpy, spacerują iguany, a w koronach drzew odpoczywają tęczowe tukany. O poranku pobudkę urządzają wyjce i orkiestra egzotycznego ptactwa. Rejs kanałami rzecznymi dostarcza kolejnej okazji do poznania niezwykłego świata zwierząt i roślin, a trekking po dżungli z przyrodnikiem dostarczy niezapomnianych emocji.

Zwiń
Kiedy jechać do Parku Narodowego Tortuguero?

Kiedy jechać do Parku Narodowego Tortuguero?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Kostaryka Exclusive

Od 22000 zł
Exclusive

Kostaryka - Alajuela, Monteverde, Arenal, Tortuguero, Wybrzeże Karaibskie, San Jose

O tym, że piękno kostarykańskiej przyrody zapiera dech w piersi, nie trzeba nikogo przekonywać. Podczas tej podróży na własne oczy zobaczycie soczyście zielony krajobraz najbezpieczniejszego państwa w Ameryce Środkowej. Majestatyczne wulkany, skąpane w słońcu tropikalne plaże, dzikie zwierzęta oraz unikatowe parki narodowe – wszystkie te atrakcje czekają na Was podczas tej ekskluzywnej wycieczki do Kostaryki.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Park Narodowy Tortuguero

Park Narodowy Tortuguero

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować