Informacje ogólne

Tsavo to najstarszy park narodowy Kenii, wytyczony już w 1948 roku. Jego środek przecina główna droga Mombasa – Nairobi, dlatego obecnie park jest podzielony na część wschodnią i zachodnią. Całość zajmuje ogromny obszar 22 tys. kilometrów kwadratowych. Ochroną objęto tutaj różnorodne gatunki, w tym także te mniej popularne czy rzadziej spotykane. To doskonałe miejsce na odpoczynek i spokojne podglądanie zwierząt w naturalnym otoczeniu. Szczególnie ogromne baobaby wyróżniają się w krajobrazie. W niewielkich jeziorach można zobaczyć krokodyle czy hipopotamy. Teren zamieszkują także lwy inne niż wszystkie, bowiem pozbawione grzywy. Żyją one inaczej niż przedstawiciele tego gatunku na innym terytorium, gdyż na stado (złożone z lwiątek i lwic) przypada tylko jeden samiec. Z tego powodu jest mniej konfliktów między samcami, co może skutkować zmianami hormonalnymi i zanikiem niektórych elementów wyróżniających. Lwy z Tsavo w przeszłości cieszyły się złą sławą ludobójców.
To nie wszystkie atrakcje Parku Narodowego Tsavo. Na jego terenie żyje tylko około 675 lwów i aż 500 gatunków ptaków. Można tu spotkać strusie, czaple i przede wszystkim najróżniejsze papugi. W takim miejscu nigdy nie jest cicho!

Około 3 godz drogi na zachód (170 km) znajduje się Park Narodowy Amboseli. Jest on położony na południowy – zachód od Kilimandżaro. Szczyt majestatycznie górujący nad sawanną stanowi wspaniałe, naturalne obramowanie do zdjęć, idealnie domykające kompozycję. Najważniejszymi mieszkańcami Parku Narodowego Amboseli są bez wątpienia słonie. Spotkamy tu także lamparty, gepardy, żyrafy, szakale i wiele innych ssaków. Można dostrzec także przedstawicieli rzadkich gatunków ptaków, takich jak na przykład sokół maskowy czy inne, tak różne od tych, które możemy oglądać w karmniku za oknem.

Kiedy jechać?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII