Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Park Narodowy Jeziora Nakuru /Kenia

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Park Narodowy Jeziora Nakuru to duma centralnej Kenii i królestwo flamingów. Założony w 1961 roku obecnie zajmuje powierzchnię 184 km². Samo jezioro będące jednym z głównych elementów Parku położone jest u podnóża klifów Wielkich Rowów. To płytkie, tektoniczne jezioro o powierzchni 65 m² stanowi nieskazitelne płótno, na którym rokrocznie malowniczy obraz malują miliony flamingów dostarczając niezapomnianych widoków. Akwen otaczają podmokłe lasy, mokradła i obszerne powierzchnie trawiastej sawanny.

Urozmaicona flora Parku to ok. 550 różnych gatunków roślin. Na terenie Parku, na wschodnim brzegu zbiornika rośnie największy na afrykańskim kontynencie las wilczomlecza kandelabrowego – ogromna roślina, wyglądem przypominająca kaktus.

Podczas wycieczki po akacjowym lesie spotkacie na swojej drodze, m.in. lwy, lamparty, hieny, antylopy, gazele i wiele innych gatunków dzikich zwierząt. Do kolejnej wyjątkowej atrakcji zaliczyć należy obecność białych i czarnych nosorożców. Z pewnością bliskie spotkanie z dzikimi zwierzętami w ich naturalnym środowisku dostarczy dreszczyku emocji.

Zwiń
Kiedy jechać?

Kiedy jechać?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Kenia - Tropem Masajów

Od 16800 zł

Kenia - Nairobi, Masai Mara, Park Narodowy Jeziora Nakuru, Diani Beach

Stań oko w oko ze zwierzętami z Afrykańskiej Wielkiej Piątki! Zobacz taniec Masajów – ostatniego autentycznego afrykańskiego plemienia, które dotąd kultywuje swoje tradycje! Na koniec zakosztuj tropikalnego słońca na rajskich plażach! Wszystko to jest możliwe – zapraszamy na wakacje w Kenii.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Park Narodowy Jeziora Nakuru

Park Narodowy Jeziora Nakuru

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować