Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Komodo /Indonezja

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Teorię, że smoki żyją tylko w bajkach, spokojnie można… między bajki włożyć! Smoki żyją – i mają się świetnie, ich liczba dochodzi do 5 tys. – na Komodo, niewielkiej wyspie wchodzącej w skład archipelagu Małe Wyspy Sundajskie. Te warany, czyli największe na świecie jaszczurki, potrafią dorastać nawet do 3 metrów i ważyć 150 kg, choć większość osiąga około 2 metrów i 60 kg. Sam ich rozmiar robi wrażenie, a co dopiero informacje, że trucizna zawarta w ślinie takiego gada jest śmiertelnie trująca i z łatwością zabić może bawoła, jelenia lub dziką świnię, smok mimo swych krótkich i krzywych łap potrafi biegać szybciej niż człowiek, a moc uderzenia potężnego ogona równa się sile dwóch ton! Oczywiście przy zachowaniu należytej ostrożności spotkanie z takimi smokami będzie fascynującą przygodą, tym łatwiejszą, że na wyspie nie ma samochodów, które by je płoszyły, zaś towarzystwo lokalnego przewodnika podczas trekkingu po wyspie gwarantuje wizytę w miejscach, gdzie jest ich najwięcej.

Jednak warany to niejedyna atrakcja tej wyjątkowo skąpo zaludnionej wyspy – znajdziecie tu także dziewicze plaże, wspaniale korale, między którymi przemykają ławice tęczowych ryb, a żółwie morskie, rekiny, delfiny i wieloryby majestatycznie przecinają przejrzyste wody.

Zwiń
Kiedy jechać na Komodo?

Kiedy jechać na Komodo?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Mistyczne Bali i smoki z Komodo

Od 16900 zł

Indonezja - Ubud, Flores, Komodo, Sanur

Zapraszamy w niezwykłą podróż do najciekawszych miejsc Indonezji! Oprócz Bali, gdzie w harmonii bajkowych pól ryżowych, plaż, gór i wulkanów, spotkacie się z mistyczną kulturą jej mieszkańców, zabierzemy Was w niesamowite miejsce – w rejs po Parku Narodowym Komodo. W trakcie rejsu będziecie odkrywać podwodny świat Morza Flores, zobaczycie smoki z Komodo i odkryjecie bezludne wyspy i dzikie plaże!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Komodo

Komodo

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować