Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Sewilla /Hiszpania

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Romantyczna stolica Andaluzji liczy sobie ponad 2200 lat. Według legendy, Sewillę założył Herkules, według historii – Iberowie, którzy nazwali swoje miasto Spal, czyli nizina. Przez kolejne wieki Sewilla otrzymywała nowe nazwy i nowych władców: była Hispalis, Hispal czy Hisbaal i przechodziła przez ręce Greków, Fenicjan, Rzymian, Maurów czy katolickich królów podbijających Półwysep Iberyjski. Dzięki bogatej historii zachowało się tu wiele imponujących zabytkowych budowli, które skrywają nie tylko wyjątkowe dzieła sztuki, ale i dziejowe zagadki.

Jedna z największych gotyckich katedr świata, Katedra Sewilska, jest symbolem i wizytówką miasta. Powstała w czasach odbijania Sewilli z rąk muzułmańskich, a jej twórcom przyświecała myśl „zbudowania świątyni tak pięknej i majestatycznej, że ci, którzy ją ujrzą, wezmą architektów za szaleńców”. Zagubcie się w jej wnętrzu, pochylając się z uznaniem nad misternymi zdobieniami, i zatrzymajcie się na chwilę przy mauzoleum Krzysztofa Kolumba. Później, eksplorując Stare Miasto, zajrzyjcie do pałacu Alcazar, Głównego Archiwum Indii, Muzeum Sztuk Pięknych, do byłej fabryki cygar, w której od połowy XX wieku mieści się Uniwersytet Sewilski oraz na arenę byków, by poczuć klimat corridy. W którejś z kawiarni wokół placu Hiszpańskiego wypijcie aromatyczną kawę i zjedzcie słodko-słone churros. Zaś wieczorem podziwiajcie zachód słońca z punktu widokowego na dachu Metropol Parasol, największej na świecie drewnianej konstrukcji, która przypomina parasol!

Zwiń
Kiedy jechać do Sewilli?

Kiedy jechać do Sewilli?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Andaluzja – w ojczyźnie flamenco

Od 9 900 zł

Hiszpania - Sewilla, Ronda, Costa del Sol

Sewilla to perła w hiszpańskiej koronie, mozaika stylów i kultur, stolica flamenco pachnąca pomarańczą i kadzidłem. Wspaniale położona Ronda i urokliwe miasteczka zawieszone na skałach, nad przepaściami, gwarantują zapierające dech w piersiach widoki i pozwolą odkryć esencję Andaluzji, natomiast słoneczne Costa del Sol sprawi, że poczujecie na własnej skórze, czym jest hiszpańska sjesta. Na unikatowy klimat tej niezwykłej wycieczki do Hiszpanii składają się też starannie wybrane, butikowe hotele z charakterem.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Sewilla

Sewilla

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować