Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Wyżyny Regionu Wolty /Ghana

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Zielone wzgórza Regionu Wolty, bujnie porośnięte tropikalnymi lasami, to miejsce idealne dla spragnionych wrażeń podróżników. Znajdziecie tu wioskę Amedzofe, najwyżej położoną osadę w Ghanie, będziecie podziwiać wspaniałe widoki roztaczające się z Mount Gemi, przespacerujecie się ścieżką w koronach drzew, wybierzecie się na trekking po dżungli i odwiedzicie lokalne wioski i farmy.

Gąszcz tropikalnego buszu skrywa prawdziwy klejnot – wodospady Wli. Tworzą je wodospad górny i dolny, razem osiągając dumne miano najwyższego wodospadu w Afryce Zachodniej. Do atrakcji prowadzi około godzinna droga przez pierwotną dżunglę, podczas której przyjrzycie się imponującej roślinności i być może uda Wam się wyśledzić mieszkające tu ptaki: wąsale, dzioborożce czy barwne motyle. Wnęki okolicznych klifów natomiast zamieszkuje pokaźna kolonia owocożernych nietoperzy, które z pewnością dostrzeżecie, gdy dotrzecie na miejsce. U stóp wodospadu rozlewa się obszerny i płytki staw zasilany orzeźwiającą wodą ze wzgórz. Zrelaksujecie się tutaj po wędrówce w gorącym afrykańskim klimacie!

Zwiń
Kiedy jechać na Wyżyny Regionu Wolty?

Kiedy jechać na Wyżyny Regionu Wolty?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Ghana – region Wolty

Od 11000 zł

Ghana - Akra, Wyżyny Regionu Wolty, Rzeka Wolta, Laguna rzeki Wolta

Region Wolty to magiczny zakątek Afryki, który przyciąga fascynującą naturą i bogatą kulturą. Wędrując po nim, zobaczycie piękne jeziora, góry i wodospady, odkryjecie zatrzymane w czasie wioski, poczujecie siłę i majestat tej pięknej przestrzeni. Na wyżynach odwiedzicie tropikalne pola uprawne i plantacje kawy, wykąpiecie się w orzeźwiających wodospadach i wybierzecie się na górski trekking, nad brzegami rzeki Wolty włączycie się w niespieszny rytm życia nieznających jeszcze rzesz turystów wiosek, zaś nad laguną będziecie mieć możliwość podziwiania zapierających dech w piersiach widoków i odkrywania pustych, piaszczystych plaż..

Ghana – złote wybrzeże

Od 11900 zł

Ghana - Akra, Region Wolta, Cape Coast i Elmina

Podróż do Ghany to wspaniała okazja, by poznać Afrykę daleką od stereotypowych wyobrażeń! Wyruszcie z nami na wyprawę po tym fascynującym kraju i odkryjcie sekrety potężnego imperium Aszanti, gdzie czekają na Was forty i zamki, unikatowa kultura i etnografia, a przede wszystkim – bliski kontakt z miejscową ludnością i jej stylem życia. Zanocujcie w lokalnych wioskach, wyruszcie na górskie szlaki, przemierzcie malowniczy region rzeki Wolta z jego spektakularnymi wodospadami i dziką, pierwotną dżunglą, by na koniec wypocząć przy wtórze szumiących fal oceanu, wpatrując się w urzekające wschody i zachody słońca!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Wyżyny Regionu Wolty

Wyżyny Regionu Wolty

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować