Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Laguna Wolty /Ghana

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Wpadająca do Zatoki Gwinejskiej potężna rzeka Wolta tworzy rozległą, malowniczą, tętniącą życiem lagunę, wokół której skupiły się nieduże rybackie wioski. Ich mieszkańcy prowadzą życie niemal takie samo, jakie wiedli ich przodkowie – wypływają na połowy, uprawiają warzywa, wydobywają sól, która zasycha w oślepiająco białych kopczykach. Duża część laguny i przylegających do niej mokradeł wpisana jest na listę obszarów wodno-błotnych o znaczeniu międzynarodowym – Konwencję Ramsar, co oznacza, że możecie zaobserwować tu niezliczoną liczbę najrozmaitszych gatunków ptactwa.

Przejażdżki kajakiem, spacery po wioskach, wypatrywanie ptaków, jaszczurek i krabów, podglądanie rybaków i zbieraczy soli, wiosłowanie wśród namorzyn, pływanie w spokojnej wodzie i odkrywanie legend związanych z zamieszkującymi lagunę bogami – to wszystko i jeszcze więcej czeka Was podczas pobytu w tym regionie rzeki Wolta.

Zwiń
Kiedy jechać do Laguny Wolty?

Kiedy jechać do Laguny Wolty?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Ghana – region Wolty

Od 11000 zł

Ghana - Akra, Wyżyny Regionu Wolty, Rzeka Wolta, Laguna rzeki Wolta

Region Wolty to magiczny zakątek Afryki, który przyciąga fascynującą naturą i bogatą kulturą. Wędrując po nim, zobaczycie piękne jeziora, góry i wodospady, odkryjecie zatrzymane w czasie wioski, poczujecie siłę i majestat tej pięknej przestrzeni. Na wyżynach odwiedzicie tropikalne pola uprawne i plantacje kawy, wykąpiecie się w orzeźwiających wodospadach i wybierzecie się na górski trekking, nad brzegami rzeki Wolty włączycie się w niespieszny rytm życia nieznających jeszcze rzesz turystów wiosek, zaś nad laguną będziecie mieć możliwość podziwiania zapierających dech w piersiach widoków i odkrywania pustych, piaszczystych plaż..

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Laguna Wolty

Laguna Wolty

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować