Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Akra /Ghana

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Stolica, nawiększy port i największe miasto w Ghanie. Akra to miasto o wielowiekowej historii i tradycji, choć nie są one wyraźnie zaznaczone zabytkami czy monumentami. Niewielkie niegdyś wioski, porozrzucane po okolicy, stopniowo zaczęły formować jeden organizm za sprawą kontaktów z Europejczykami. Jako pierwsi dotarli do Akry Portugalczycy w XV wieku, jednak dopiero w XVII wieku Brytyjczycy, Holendrzy i Duńczycy zaczęli wznosić tutaj swoje forty (odpowiednio Fort James, Fort Ussher i Fort Christiansborg), by w 1873 roku stać się kolonią brytyjską.

Centrum Akry, które wyznacza ulica Ring Road, przepełnione jest kolonialnymi sklepikami, klubami nocnymi, gdzie przetańczycie całą noc, a także wieloma restauracjami i knajpkami serwującymi świetne jedzenie. Spacerując jego uliczkami natraficie na dawne zabudowania czy gwarny i kolorowy targ Makola, gdzie kupić można niemal wszystko: przyprawy i zioła, tradycyjne ubrania, biżuterię i przekąski. W starych dzielnicach Jamestown i Usshertown poczujecie klimat miasta – rybacy wracający z połowów szykują ryby do wędzenia i na sprzedaż, a nieopodal latarni morskiej dzieci tańczą w rytm bębnów. Jeśli szukacie unikatowej sztuki, wybierzcie się do Artist Alliance Gallery, która prezentuje prace wyjątkowych ghańskich artystów.

Zwiń
Kiedy jechać do Akry?

Kiedy jechać do Akry?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Ghana – region Wolty

Od 11000 zł

Ghana - Akra, Wyżyny Regionu Wolty, Rzeka Wolta, Laguna rzeki Wolta

Region Wolty to magiczny zakątek Afryki, który przyciąga fascynującą naturą i bogatą kulturą. Wędrując po nim, zobaczycie piękne jeziora, góry i wodospady, odkryjecie zatrzymane w czasie wioski, poczujecie siłę i majestat tej pięknej przestrzeni. Na wyżynach odwiedzicie tropikalne pola uprawne i plantacje kawy, wykąpiecie się w orzeźwiających wodospadach i wybierzecie się na górski trekking, nad brzegami rzeki Wolty włączycie się w niespieszny rytm życia nieznających jeszcze rzesz turystów wiosek, zaś nad laguną będziecie mieć możliwość podziwiania zapierających dech w piersiach widoków i odkrywania pustych, piaszczystych plaż..

Ghana – złote wybrzeże

Od 11900 zł

Ghana - Akra, Region Wolta, Cape Coast i Elmina

Podróż do Ghany to wspaniała okazja, by poznać Afrykę daleką od stereotypowych wyobrażeń! Wyruszcie z nami na wyprawę po tym fascynującym kraju i odkryjcie sekrety potężnego imperium Aszanti, gdzie czekają na Was forty i zamki, unikatowa kultura i etnografia, a przede wszystkim – bliski kontakt z miejscową ludnością i jej stylem życia. Zanocujcie w lokalnych wioskach, wyruszcie na górskie szlaki, przemierzcie malowniczy region rzeki Wolta z jego spektakularnymi wodospadami i dziką, pierwotną dżunglą, by na koniec wypocząć przy wtórze szumiących fal oceanu, wpatrując się w urzekające wschody i zachody słońca!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Akra

Akra

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować