Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Palawan /Filipiny

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Palawan określany jest jako „ostatnia naturalna granica Filipin”. Dzięki znacznemu oddaleniu od pozostałych wysp archipelagu i niewielkiemu zaludnieniu udało mu się zachować swój niekomercyjny charakter. Większość miejsc na wyspie wydaje się być wyjęta prosto z disnejowskiej bajki: tropikalne lasy, parki z dzikimi zwierzętami, małe wioski, woda tak przejrzysta, że z łodzi można obserwować pływające przy dnie kolorowe ryby.

Znajdziemy tu unikatowe miejsca, które zyskały uznanie na świecie dzięki swojemu naturalnemu pięknu. Zalicza się do nich Park Narodowy Podziemnej Rzeki, który został uznany za jeden ze światowych cudów natury. Wizytówką Palawanu jest również El Nido, którego największą atrakcją są wysepki archipelagu Bacuit. Porównywane z wietnamską zatoką Ha Long, swoją sławę zawdzięczają fantastycznym plażom z białym piaskiem, wysokim klifom oraz ukrytym wśród skał błękitnym lagunom. Tutejsza woda zachwyca przejrzystością, rafa koralowa jest niezwykłej jakości, a życie podwodne bardzo bogate i wręcz bajecznie kolorowe.

Wnętrze wyspy porastają dziewicze lasy deszczowe zamieszkane przez rzadkie i endemiczne gatunki ssaków, jak na przykład bażant palawański, binturong czy kanczył filipiński, będący najmniejszym ssakiem parzystokopytnym na świecie.

Zwiń
Kiedy jechać na Palawan?

Kiedy jechać na Palawan?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Filipiny – z wizytą na trzech wyspach

Od 15800 zł

Filipiny - Manila, Busuanga, El Nido (Palawan), Bohol

Wybierzcie się na wakacje na Filipiny – klejnot w koronie Azji Południowo-Wschodniej! Czeka tu na Was niesamowita różnorodność przyrodnicza, piaszczyste plaże o białym piasku, lazurowe wody oceanu i malownicze wyspy – wszystko to sprawia, że to miejsce jest idealne na relaks i błogie lenistwo. Poznajcie przepiękne plaże Coron, Palawanu i Boholu, które zachwycą Was swoją urodą, wybierzcie się na island hopping, zanurkujcie między egzotycznymi gatunkami ryb na rafie koralowej, między wrakami japońskich statków i  poznajcie serdeczność Filipińczyków… Odkryjcie raj na ziemi, gdzie czekają na Was słońce, plaże i przygody!

Oblicza Filipin – rajskie plaże i cuda natury

Od 13700 zł

Filipiny - Palawan, Bohol, Panglao

Podróż na Filipiny to wyjątkowa wyprawa w miejsca, gdzie natura zachowała swój pierwotny, niezmieniony stan. Zapraszamy na Palawan – do eldorado poławiaczy pereł, mekki fanów nurkowania i rajskich bezludnych wysepek, miejsca, gdzie można odbyć wyjątkowy rejs Podziemną Rzeką, będącą  jednym z cudów natury podziemnego świata. Po emocjach na Palawanie czekają Was przenosiny na niezwykłą wyspę Bohol, do królestwa Czekoladowych Wzgórz i wielkookich tarsjuszy. Na koniec zaś zrelaksujecie się na tropikalnej, białej plaży rajskiego Panglao.

Nieodkryty Palawan i rajskie plaże Boracay

Od 13400 zł

Filipiny - Palawan, Boracay

Palawan to jedna z większych, a zarazem najmniej zbadanych wysp Filipin, kryjąca w sobie i otaczających ją wodach wiele tajemnic. Spędzając wakacje na Filipinach wyrusz więc w wyjątkową podróż na Palawan i podziwiaj niezwykłą faunę i florę podmorskiego świata rejonu El Nido, odwiedź pamiętające japońską okupację bezludne rajskie wysepki, udaj się w ekscytującą podróż z nurtem podziemnej rzeki w Sabang… Na koniec rozkoszuj się wakacjami na wysepce Boracay – kwintesencji raju z białymi plażami i lazurowymi wodami.

Palawan – podróż na nieodkrytą perłę Filipin

Od 12800 zł

Filipiny - Manila, Palawan (El Nido, Port Barton, Sabang)

Zapraszamy w podróż na Palawan – jedną z ostatnich niezbadanych wysp Azji Południowo-Wschodniej, najbardziej dziką i tajemniczą z wysp archipelagu. Niezapomnianą przygodę rozpoczniecie w El Nido, krainie unikatowych zachodów słońca, rajskich bezludnych wysepek i zachwycającej podmorskiej fauny i flory. Spędzając wakacje na Filipinach w Port Barton zobaczycie rybackie miasteczko i będziecie snorkelować z żółwiami, zaś w Sabang o poranku popłyniecie z nurtem Podziemnej Rzeki, by wieczór i kolejne dni spędzić na rajskiej plaży o białym piasku.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli

Hotele w Palawan

Zwiń
Palawan

Palawan

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować