Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Luksor /Egipt

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Luksor – miasto leżące w południowym Egipcie nad brzegiem Nilu, o którym mówi się, że jest największym muzeum świata na otwartej przestrzeni. Istotnie, licznie przybywający tu turyści mają okazję podziwiać ruiny dawnej świetności starożytnej cywilizacji. Na terenie niegdysiejszych Teb – stolicy faraonów u szczytu ich potęgi od XVI do XI wieku przed naszą erą – dalej znajduje się ogrom wspaniałości z odległej ery. Nietrudno zachwycić się miastem, w którym czas jakby zatrzymał się, a władza przeszłych już królów wciąż lśni bogactwem majestatycznych świątyń, grobowców i pomników. Wschodnia część Luksoru to kompleksy modlitewne Karnaku i Narodzin, zachodnia część to świątynia Hatszepsut, nekropolia tebańska z Doliną Królów i Doliną Królowych oraz Wioska Budowniczych Grobowców. Obie części miasta oddziela rzeka Nil, która zarówno kiedyś, jak i teraz, jest sercem afrykańskiego świata i niemym świadkiem zmieniających się czasów. Czasów, w których człowiek nie znaczy wiele – zostają po nim jedynie stojące dostojnie od lat ruiny. Jest dziwne piękno w przemijaniu, nie doświadczycie tego nigdzie bardziej niż w Luksorze.

Zwiń
Kiedy jechać do Luksoru?

Kiedy jechać do Luksoru?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Jordania i Egipt – Bliski Wschód w pigułce

Od 14 300 zł

Egipt, Jordania - Kair, Luksor, Amman, Petra, Morze Martwe

Odkryjcie Jordanię i Egipt w czasie jednej podróży! Od oszałamiającego Kairu i zachwycającego majestatem tysiącletnich gmachów Luksoru, przez białe mury Ammanu, po tajemniczą Petrę i słone wody Morza Martwego – to prawdziwa gratka zarówno dla miłośników przygód, jak i amatorów starożytnej historii. Skosztujcie wyśmienitej kuchni, odwiedźcie bazary i meczety, poczujcie się niczym Kleopatra pływając w Morzu Martwym i przejedźcie się konno wąskim wąwozem w Petrze – witamy w Egipcie i Jordanii!

Grand Tour d'Egypte

Od 11 600 zł

Egipt - Aleksandria, Kair, Asuan, Luksor, El Quseir

Przed Wami najcenniejsze klejnoty Egiptu! Odwiedźcie Aleksandrię, jeden z siedmiu cudów starożytnego świata, stańcie pod przedwiecznymi piramidami Gizy i zobaczcie oszałamiający Kair, odkryjcie Asuan i potężną świątynię Abu Simbel, popłyńcie w rejs po Nilu feluką, tradycyjną żaglową łodzią. Podczas tych wakacji w Egipcie Luksor oszołomi Was majestatem tysiącletnich gmachów, zaś dzikie plaże i rafa koralowa El Quseir – zachwycą swym urokiem i spokojem.

Plaże i Luksor – dwa oblicza Egiptu

Od 8 700 zł

Egipt - El Gouna, Luksor, El Quseir

Połączenie niebanalnych miasteczek, wolnych od tłumów złotych, piaszczystych plaż oraz zabytków, w których zaklęta jest historia licząca kilka mileniów – wszystko to składa się na idealne wakacje w Egipcie! Wasze wczasy zaczniecie od eleganckiej, europejskiej El Gouny, przywodzącej na myśl Wenecję Orientu, by następnie poznać starożytne budowle Luksoru, pamiętające czasy największej potęgi faraonów. Na koniec czeka Was wypoczynek w wabiącym przepiękną rafą koralową i przejrzystością wód Morza Czerwonego starożytnym porcie El Quseir, jednym z najlepszych na świecie miejsc do nurkowania.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Luksor

Luksor

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować