Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Dahab /Egipt

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Dahab to miasto położone na półwyspie Synaj nad zatoką Akaba, oddalone od lotniska w Sharm-el Sheik o około 90 km, numer jeden, jeśli chodzi o rekomendowane miejsca w Egipcie do uprawiania windsurfingu oraz kitesurfingu. Dzięki położeniu nad zatoką Akaba wieją tu wiatry tworzące idealne warunki do uprawniania sportów wodnych, a dodatkowo utrzymuje się tutaj idealna temperatura wody. Jest to miasto spokojne, niczym nie przypominające wielkich kurortów turystycznych z resortami all inclusive na każdym kroku, z którymi zapewne kojarzy się Egipt.

Dahab – przewodnik po mieście

Miasto nie posiada popularnych zabytków, a jego główne atrakcje ukryte są pod powierzchnią wody. Blue Hole, Canyon oraz Eel Garden – to właśnie one sprawiają, że pojawiają się ogniki w oczach pasjonatów nurkowania. Miejsca te są przeznaczone dla osób bardziej doświadczonych w nurkowaniu, ponieważ znajdują się na dużych głębokościach i wymagają zaawansowanych umiejętności. Dla mniej doświadczonych osób, równie niesamowitą atrakcją będzie snorkelowanie, ponieważ Morze Czerwone obfituje w przepiękne rafy koralowe z mieniącymi się wszystkimi kolorami rybkami.

Dahab to też idealna baza wypadowa na jeep safari po rezerwacie Ras Abu Gallum, który znajduje się niedaleko miasta; wycieczkę na wzgórze Świętej Katarzyny wraz z klasztorem oraz wspinaczkę na wschód słońca na biblijną Górę Mojżesza – Synaj. Jednak gdy zdecydujecie się na wycieczkę po mieście, polecamy wybrać się na nią wypożyczając rowery oferowane przez większość obiektów noclegowych.

Dahab wakacje – kiedy warto pojechać?

Na wakacje do Dahab warto wybrać się w miesiącach od czerwca do sierpnia. Są to miesiące o największej liczbie godzin słonecznych, a więc są one najcieplejsze zarówno pod względem temperatury powietrza, jak i wody. Temperatura powietrza oscyluje na poziomie ok. 33°–35°C, a deszcz nie wstępuje prawie wcale. Warto pamiętać, że jest to szczyt sezonu letniego. Jeśli szukacie spokojniejszych, ale równie ciepłych miesięcy na wypoczynek, rekomendujemy wybrać się na wczasy w Dahab w maju oraz wrześniu. W tym czasie temperatura oscyluje około 30°C, a opady deszczu są na poziomie 1–3 mm/miesiąc. To też dobry czas na uprawianie sportów wodnych, ponieważ temperatura wody ma ok. 29°C.

Z kolei miesiące w okresie naszej wczesnej wiosny i jesieni są czasem przejściowym. Temperatura powietrza jest niższa i waha się od ok. 23° ̶ 28°C. W tym czasie mogą zdarzyć się niewielkie opady deszczu. Najchłodniejszymi miesiącami w roku są grudzień, styczeń i luty, kiedy zmniejsza się liczba godzin słonecznych, a opady deszczu są na wyższym poziomie. Temperatura osiąga 20°–23°C, za a najbardziej deszczowe miesiące uchodzą październik, listopad oraz styczeń.

Zwiń
Kiedy jechać do Dahab?

Kiedy jechać do Dahab?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Egipt – od Kairu po górę Synaj

Od 8 700 zł

Egipt - Kair, Dahab

Kair – majestatyczna stolica kraju faraonów, kolebka kultury, historii i sztuki, serce Bliskiego Wschodu, ikona Egiptu, miasto o dwóch obliczach – islamskim i koptyjskim. Dahab – chill out w artystycznej atmosferze, raj dla surferów i nurków, spokojna enklawa relaksu, gdzie ramię w ramię wypoczywają kairskie elity i hippisi. Te wakacje w Egipcie spędzicie poznając jego kontrasty – tętniący życiem, orientalny Kair i niespieszny, rozluźniony Dahab. A prawdziwym ukoronowaniem Waszej wycieczki będzie nocna wspinaczka na górę Synaj, gdzie swym złocistym blaskiem powita Was wschodzące słońce!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Dahab

Dahab

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować