Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Aleksandria /Egipt

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Jedna z największych metropolii całej Afryki położona w pobliżu ujścia Nilu do Morza Śródziemnego, która przez prawie 1000 lat stanowiła stolicę całego Egiptu. Panoramę miasta – dzięki której łatwiej będzie wyobrazić Wam sobie dawny ogrom jednego z najważniejszych ośrodków basenu Morza Śródziemnego – najlepiej obejrzeć z Pałacu Montaza. Dawniej stanowił on jedną z letnich rezydencji egipskiej rodziny królewskiej, obecnie natomiast odwiedzić możecie tu muzeum jej poświęcone.

By przyjrzeć się lokalnemu kolorytowi wybierzcie się także na spacer mierzącą ponad 20 kilometrów promenadą, wzdłuż której znajdują się liczne, pełne palm bulwary oraz długie odcinki piaszczystych plaż. To właśnie przy niej koncentrują się najważniejsze atrakcje miasta – kierując się z Montazy na zachód z pewnością miniecie Królewskie Muzeum Biżuterii, słynną aleksandryjską bibliotekę, bogato zdobiony Meczet Abu al-Abbasa al-Mursiego czy też Cytadelę Qaitbay. Mimo że miasto uważane jest za Perłę Morza Śródziemnego, oddalcie się też od wybrzeża i wejdźcie w jego centralne dzielnice, gdzie przejechać się możecie najstarszą linią tramwajową w całej Afryce i odwiedzić uważany za jeden z 7 cudów średniowiecznego świata kompleks nekropolii Kaum asz-Szukafa!

Zwiń
Kiedy jechać do Aleksandrii?

Kiedy jechać do Aleksandrii?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Grand Tour d'Egypte

Od 7 700 zł

Egipt - Aleksandria, Kair, Asuan, Luksor, El Quseir

Przed Wami najcenniejsze klejnoty Egiptu! Odwiedźcie Aleksandrię, jeden z siedmiu cudów starożytnego świata, stańcie pod przedwiecznymi piramidami Gizy i zobaczcie oszałamiający Kair, odkryjcie Asuan i potężną świątynię Abu Simbel, popłyńcie w rejs po Nilu feluką, tradycyjną żaglową łodzią. Podczas tych wakacji w Egipcie Luksor oszołomi Was majestatem tysiącletnich gmachów, zaś dzikie plaże i rafa koralowa El Quseir – zachwycą swym urokiem i spokojem.

Egipt – śladami Aleksandra Wielkiego

Od 6 800 zł

Egipt - Aleksandria, Siwa, Kair, El Quseir

Zagubiona na pustyni starożytna Oaza Siwa, gdzie Aleksander Wielki przyjeżdżał do wyroczni, dziś oprócz magii oferuje relaks w gorących źródłach w blasku pochodni, kąpiele w krystalicznych wodach słonych jezior oraz architekturę i klimat przeniesione z „Baśni z tysiąca i jednej nocy”. Aleksandria i Kair to tysiące lat historii, rozmach, szyk, wysoka kultura i chaos. El Quseir – ciepłe wody Morza Czerwonego i obłędnie kolorowa rafa koralowa. Podczas wycieczki do Egiptu skosztujcie wybornej mieszanki romantyzmu wyjętego z kart awanturniczych powieści, smaku przygody, estetycznych i kulturalnych wrażeń, poznajcie sekrety faraonów i największego zdobywcy w historii ludzkości – Aleksandra Wielkiego.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Aleksandria

Aleksandria

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować