Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Hotel:

Steigenberger Cecil Hotel

Egipt – Aleksandria

Kategoria cenowa:
Informacje ogólne

Informacje ogólne

Otworzony w 1929 roku hotel, który od 2014 roku funkcjonuje pod nazwą Steigenberger Cecil, to jeden z najbardziej kultowych obiektów noclegowych w Aleksandrii, położony tuż nad miejską promenadą, w niedalekim sąsiedztwie od słynnej biblioteki aleksandryjskiej oraz Cytadeli Kajtbaja. Na terenie hotelu działa bar oraz restauracja serwująca dania w formie bufetu oraz a’la carte i punkt informacji turystycznej, natomiast w sezonie organizowane są wycieczki po okolicy oraz wieczory z muzyką na żywo.

Hotel Steigenberger Cecil oferuje swoim Gościom w sumie 82 elegancko, klasycznie urządzonych pokoi w kategoriach Classic Room, Superior oraz Deluxe oraz 3 specjalne apartamenty typu Prestige. Na wyposażeniu wszystkich pokoi znajduje się telewizor, telefon, sejf, minibar (dodatkowo płatny), klimatyzacja, zestaw do parzenia kawy i herbaty, dostęp do bezprzewodowego Internetu, część wypoczynkowa oraz prywatna łazienka z wanną i/lub prysznicem oraz suszarką do włosów. Pokoje posiadają widok na ulicę lub morze a większość z nich posiada niewielki balkon.

Strona hotelu: www.steigenberger.com/en/hotels/all-hotels/egypt/alexandria/steigenberger-cecil-hotelDlaczego polecamy

  • Kultowy hotel o niemal 100-letniej historii
  • Obiekt położony w bliskim sąsiedztwie najważniejszych atrakcji Aleksandrii


Zwiń
Galeria

Jeden z najbardziej kultowych hoteli Aleksandrii, z którego usług korzystali m.in. Winston Churchill i Al Capone. Standard 4*.

Zwiń
Lista ofert z danego hotelu

Lista ofert z danego hotelu

Grand Tour d'Egypte

Od 11 600 zł

Egipt - Aleksandria, Kair, Asuan, Luksor, El Quseir

Przed Wami najcenniejsze klejnoty Egiptu! Odwiedźcie Aleksandrię, jeden z siedmiu cudów starożytnego świata, stańcie pod przedwiecznymi piramidami Gizy i zobaczcie oszałamiający Kair, odkryjcie Asuan i potężną świątynię Abu Simbel, popłyńcie w rejs po Nilu feluką, tradycyjną żaglową łodzią. Podczas tych wakacji w Egipcie Luksor oszołomi Was majestatem tysiącletnich gmachów, zaś dzikie plaże i rafa koralowa El Quseir – zachwycą swym urokiem i spokojem.

Egipt – śladami Aleksandra Wielkiego

Od 10 600 zł

Egipt - Aleksandria, Siwa, Kair, El Quseir

Zagubiona na pustyni starożytna Oaza Siwa, gdzie Aleksander Wielki przyjeżdżał do wyroczni, dziś oprócz magii oferuje relaks w gorących źródłach w blasku pochodni, kąpiele w krystalicznych wodach słonych jezior oraz architekturę i klimat przeniesione z „Baśni z tysiąca i jednej nocy”. Aleksandria i Kair to tysiące lat historii, rozmach, szyk, wysoka kultura i chaos. El Quseir – ciepłe wody Morza Czerwonego i obłędnie kolorowa rafa koralowa. Podczas wycieczki do Egiptu skosztujcie wybornej mieszanki romantyzmu wyjętego z kart awanturniczych powieści, smaku przygody, estetycznych i kulturalnych wrażeń, poznajcie sekrety faraonów i największego zdobywcy w historii ludzkości – Aleksandra Wielkiego.

Zwiń

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować