Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Park Narodowy Torres Del Paine /Chile

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Park Narodowy Torres Del Paine to jeden z najciekawszych rezerwatów biosfery w całej Patagonii. Swoją sławę zawdzięcza niezwykłemu krajobrazowi, nad którym górują strzeliste, granitowe wieże w grupie górskiej Cordillera del Paine. Jednak park to nie tylko „błękitne” (w języku ludów Mapucze zamieszkujących dawniej te tereny paine oznacza błękit) słupy wyrastające ze stepów, ale także rozlegle jeziora, do których spływają wody z okolicznych lodowców. Jednym z najpiękniejszych akwenów Torres Del Paine jest bez wątpienia Lago Pehoe, w którego turkusowych, spokojnych wodach odbijają się dostojne górskie szczyty. Odmiennie prezentuje się za to Lago Grey, w którego wody są bardziej mętne, gdyż ujście znajduje w nim lodowiec Grey.

Torres del Paine to bez wątpienia miejsce reprezentatywne dla całej Patagonii, gdzie surowe krajobrazy górskie i lodowcowe przeplatają się z pejzażem obfitującym w rozległe jeziora i rwące rzeki, którymi spływają fragmenty lodowców. Spotkać tu można dostojne kondory andyjskie, ciekawskie nandu, a nawet stada chilijskich flamingów. Nieodzowną częścią scenerii są także lamy licznie zamieszkujące tereny Parku Narodowego. Torres Del Paine to niezaprzeczalnie jeden z cudów Patagonii, miejsce, które koniecznie trzeba zobaczyć w czasie podróży po lądolodzie patagońskim.

Zwiń
Kiedy jechać do Parku Narodowego Torres Del Paine?

Kiedy jechać do Parku Narodowego Torres Del Paine?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Argentyna i Chile – krajobrazy południa

Od 18500 zł

Argentyna, Chile - Buenos Aires, El Chalten, El Calafate, Torres del Paine, Punta Arenas, Santiago

Wybierzcie się na głębokie południe kontynentu amerykańskiego i odkryjcie patagońskie krajobrazy sięgające aż po sam horyzont! To właśnie tutaj strzeliste skalne szczyty przebijają błękit nieba, a jęzory wiecznych lodowców zasilają krystalicznie czyste jeziora. Miłośnicy trekkingów docenią majestat Fitz Roy’a oraz trzy wieże Torres del Paine, amatorzy wielkomiejskiego stylu dadzą się porwać gorączkowemu rytmowi Buenos Aires, wino z winnic uderzy Wam do głowy, a kolonie pingwinów na Islas Magdalenas poruszą nawet najbardziej zatwardziałe serca. Wakacje w Argentynie i Chile to niezapomniana przygoda na końcu świata!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Park Narodowy Torres Del Paine

Park Narodowy Torres Del Paine

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować