Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

La Paz /Boliwia

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Największe miasto Boliwii nie jest łatwym miejscem do życia. La Paz jest najwyżej położoną stolicą na świecie. Znaczna jego część leży na wysokości powyżej 4000 metrów, a mieszkańcy każdego rana muszą pokonywać stromizny krętych i wąskich uliczek. Tutaj szybko może zabraknąć tchu! Aby usprawnić komunikację po mieście, na otaczające je wzgórza można się dostać za pomocą kolei gondolowej. Sieć Mi Teleférico ma obecnie 6 tras i ponad 20 przystanków w najważniejszych punktach miasta.

Liczące ok. 1,5 miliona mieszkańców La Paz powstało w 1548 roku, wraz z odkryciem złota w rzece Choqueyapu. Dzisiejsze miasto ma dwa oblicza. Szykowna dzielnica biznesowa, z drapaczami chmur, kolonialnymi domami przekształconymi w bogate rezydencje i siedzibami urzędów państwowych ma bardzo oficjalny i nowoczesny charakter. Natomiast stare miasto to pięknie zachowane kolonialne uliczki, liczne place z pięknymi kościołami i pałacami, klimatyczne restauracje i sklepy z indiańskim rękodziełem, kolorowe stragany pełne owoców i warzyw. Centralnym punktem miasta jest Plaza Mayor z przylegającą do niego XVI-wieczną bazyliką oraz prowadząca na plac ulica Sagarnaga.

Zwiń
Kiedy jechać do La Paz?

Kiedy jechać do La Paz?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Naturalne skarby Andów. Niesamowita podróż po Ameryce Łacińskiej

Od 17300 zł

Boliwia, Chile, Peru - Lima, Arequipa, Kanion Colca, Puno, Jezioro Titicaca, Copacabana, Isla del Sol, La Paz, Salar de Uyuni, San Pedro de Atacama, Santiago de Chile

Podróż przez trzy kraje Ameryki Południowej pozwoli Wam odkryć różnice i podobieństwa pomiędzy Peru, Boliwią i Chile. Odwiedzicie trzy stolice tych krajów oraz najbardziej popularne atrakcje przyciągające turystów w te piękne i malownicze tereny.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
La Paz

La Paz

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować