Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Melbourne /Australia

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Na pierwszy rzut oka przypominać może nowojorskie widoki w manhattańskim stylu, lecz ta pierwsza stolica Australii ma w sobie więcej europejskiego klimatu niż jakiekolwiek inne miasto kontynentu. Druga co do wielkości metropolia, po Sydney, tętni życiem wielokulturowej różnorodności. Ten największy australijski port to jednocześnie ogromne centrum handlowe i biznesowe, uznane za „najlepsze miasto do życia na świecie”. Siedziba kilku uniwersytetów, będąca kolebką kulturalną Australii, skupia największą na świecie (po Londynie) liczbę obiektów architektury wiktoriańskiej.

Miasto, położone w stanie Wiktoria, w południowo-wschodniej części kraju, nad zatoką Port Phillip i u podnóża gór Dandenong, słynie z zamiłowania jego mieszkańców do sportu i dobrej kuchni. Poza znanymi na całym świecie rozgrywkami tenisowymi Wielkiego Szlemu, każdego tygodnia odbywają się tu liczne mecze futbolu australijskiego, a także mecze krykieta, wyścigi konne i samochodowe Formuły 1. Miasto ma także wiele do zaoferowania smakoszom, wielość kultur znajduje tu bowiem odzwierciedlenie w mnogości kulinarnych ofert kuchni z różnych części świata. Ulice pełne są knajpek, barów i restauracji, często sprytnie ukrytych w ulicznych zakamarkach czy nawet na dachach magazynów. Subtelna atmosfera artystycznej bohemy łączy się tu z nowoczesnym miejskim klimatem. Uliczna sztuka, festiwale i wystawy dopełniają obrazu miasta, na które – na zakończenie wizyty – warto spojrzeć jeszcze z szerokiej perspektywy punktu widokowego wieżowców Rialto i Eureka.

Zwiń
Kiedy jechać do Melbourne?

Kiedy jechać do Melbourne?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Najpiękniejsze zakątki Australii

Od 14900 zł

Australia - Melbourne, Park Narodowy Grampians, Apollo Bay, Byron Bay, Sydney

Podczas tej wycieczki do Australii poznacie wiele różnych oblicz tego kontynentu: od wspaniałych metropolii – Melbourne i Sydney, po górskie krajobrazy Parku Narodowego Grampians, subtropikalny ekosystem Great Otway, spektakularne klifowe wybrzeże wzdłuż Great Ocean Road i klimatyczne miasteczko Byron Bay ze wspaniałymi plażami. W miastach zakosztujecie kosmopolitycznego stylu życia i będziecie gościć w najlepszych restauracjach, a podczas czterodniowego objazdu przekonacie się, czym jest prawdziwe australijskie barbecue!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Melbourne

Melbourne

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować