Egzotyka i relaks w Afryce – podróż poślubna na Zanzibarze!

Zainspiruj się i przeczytaj o podróży swoich marzeń na blogu

Egzotyka i relaks w Afryce – podróż poślubna na Zanzibarze!

Na romantycznych nowożeńców czekają destynacje, o których nigdy nie powiedzielibyście, że nadają się na podróż pełną relaksu, wrażeń i miejsc typowo dla zakochanych. A jednak – Zanzibar z pewnością Was zaskoczy. Gorąca, afrykańska wyspa nadaje się znakomicie na rajskie wakacje poślubne. Duży wpływ na to ma mieszanka kulturowa charakterystyczna dla Zanzibaru, dzięki której miejsce to jest niezwykle zróżnicowane.

Najpiękniejsze plaże Zanzibaru

Zacznijmy od najważniejszego, a więc od plaż. Rozległe, o delikatnym jak mąka piachu, obrośnięte palmami dającymi w razie potrzeby wytchnienie od słońca… Na Zanzibarze znajdziecie dwa rodzaje plaż: te przy hotelach obsadzone klimatycznymi barami i restauracjami, w których warto zjeść krewetki wielkości ręki dorosłego człowieka, a także plaże bezludne. Wystarczy oddalić się odrobinę od hoteli, aby trafić do wolnego od turystów raju. Tylko Wy, błękit aż po horyzont, przyjemna w upale woda, ocean jedynie dla Was dwojga. Uważajcie, bo prawdopodobnie nie będziecie chcieli stąd wyjeżdżać. Zresztą, kto chciałby z własnej woli porzucić prawdziwy raj?

Plantacje przypraw 

Musicie wiedzieć, że Zanzibar pachnie swą specjalnością – przyprawami. Aromat kardamonu, wanilii czy cynamonu poczujecie nie raz podczas Waszej podróży poślubnej z Planet Escape. O poranku z kolei na nogi postawi Was mocny zapach kawy – kolejnego smakołyku charakterystycznego dla Zanzibaru. Nie tylko romantyczne kolacje na plaży będą więc umilać pobyt na wyspie. Mała czarna, schłodzony sok naturalny, taca owoców – czego chcieć więcej zaraz po przebudzeniu? Na dodatek pożywne, kolorowe śniadania dadzą Wam energię niezbędną do wind- i kitesurfingu oraz nurkowania w przezroczystych wodach.

Island Hopping na Zanzibarze 

Podróż poślubna nie byłaby pełna bez drobnych urozmaiceń. Na szczęście tubylcy wykorzystują potencjał Zanzibaru, organizując chociażby całodniowe wycieczki na mniejsze wyspy. Można wtedy wziąć udział w imprezie, uprawiać snorkeling w miejscach o wyjątkowo pięknym dnie i życiu podwodnym. Na łódkach podaje się lunch z owoców morza, z których słynie wyspa, a niektórzy organizatorzy zabierają chętnych na romantyczny zachód słońca w odosobnione rejony. Samemu można wybrać się do afrykańskich wiosek, wziąć ze sobą cukierki i pobawić się trochę z tamtejszymi dzieciakami.

Obie te destynacje, zarówno Indonezja, jak i Zanzibar, stanowią niezapomnianą kwintesencję tego, co najlepsze dla podróżującej pary zakochanych nowożeńców. Rajskie plaże, błękitne wody, niesamowite potrawy, klimatyczne hotele z centrami spa, zapierające dech w piersiach zachody słońca, a przy tym mnóstwo niekonwencjonalnych atrakcji. I jeszcze coś, co zdecydowanie cechuje te miejsca! Love is in the air…

Marzysz o podróży poślubnej na Zanzibarze? Sprawdź naszą ofertę!

Najpiękniejsze plaże Zanzibaru –  https://planetescape.pl/oferta/tanzania-plazowo-po-zanzibarze/

Tanzania – safari z Zanzibarem – https://planetescape.pl/oferta/tanzania-safari-z-zanzibarem/

Oman & Zaznibar – https://planetescape.pl/oferta/oman-zanzibar/

Luksusowe safari i willa na Zanzibarze – https://planetescape.pl/oferta/tanzania-luksusowe-safari-i-willa-na-zanzibarze/

Asia

Asia

Zakochana w podróżach, samochodach i kawie :)

!
Ta strona używa plików cookies.