Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Park Narodowy Kibale Forest /Uganda

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Park Narodowy Kibale Forest, położony na wschodzie Ugandy, zajmuje powierzchnię prawie 800 m². To unikatowy teren: na jego terenie występuje kilka ekosystemów, o które niełatwo dziś na świecie i w Afryce, m.in. otwarte przestrzenie sawanny i porośnięte gęstą roślinnością lasy deszczowe, zarówno nizinne, jak i górskie. To właśnie tropikalne lasy deszczowe stanowią główny cel turystycznych wypraw – w nich bowiem schronienie znajduje największa na całym kontynencie ilość naczelnych: spotkać tu można przeróżne gatunki małp, jak choćby koczkodany, goryle, a nawet zagrożone wyginięciem szympansy. Na terenie parku Kibale mieszkają także inne afrykańskie zwierzęta, jak słonie, lamparty i bawoły, a korony drzew zasiedla aż ponad trzysta gatunków ptaków, których obserwacja stanowi nie lada przyjemność.

Atrakcją tego miejsca są wycieczki nie tylko w celu obserwacji bujnej fauny i flory, ale też np. wyprawy szlakami kulturowymi, które swój koniec znajdują w okolicznych wioskach Batooro i Bakiga. A na koniec (lub początek) dnia pełnego wrażeń – zapraszamy na filiżankę kawy z tutejszego drzewa kawowego Robusta!

Zwiń
Kiedy jechać do Parku Narodowego Kibale Forest?

Kiedy jechać do Parku Narodowego Kibale Forest?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Uganda – w poszukiwaniu goryli i szympansów

Od 21000 zł

Uganda - Kampala, Park Narodowy Kibale Forest, Park Narodowy Bwindi, Jezioro Bunyonyi

Jeśli Wasze drugie imię to przygoda, podróż do Ugandy na pewno przyprawi Was o żywsze bicie serca! Przed Wami śledzenie goryli w Bwindi, trekking w poszukiwaniu szympansów w Kibale, spacery po wioskach i tropikalnych lasach, rejsy łodzią i kąpiele w drugim najgłębszym jeziorze Afryki, wypatrywanie Wielkiej Piątki oraz piknik na równiku. Gotowi? Zapraszamy na wakacje do Ugandy!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Park Narodowy Kibale Forest

Park Narodowy Kibale Forest

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować