Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Kampala /Uganda

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Stolica Ugandy uchodzi za jedno z najszybciej rozwijających się miast w Afryce. Zlokalizowana w południowej części kraju prawie dwumilionowa metropolia dla wielu turystów stanowi prolog do podróży po kraju – to wciągające miejsce, które dobrze oddaje charakter największych miast Afryki, eksponując ich zalety i nie ukrywając wad. Kampala ma barwną i bogatą historię, której ślady nadal są widoczne dzięki dobrze zachowanym pałacom jeszcze sprzed czasów kolonialnych. Dziś miasto jest stolicą handlu tytoniem, kawą, cukrem i bawełną, miejscowi zajmują się także przemysłem drzewnym, metalowym i maszynowym. W centrum działają ośrodki kulturalne, m.in. teatr i muzeum narodowe z cenionymi zbiorami etnograficznymi.

Mówi się, że Kampala ma kilka twarzy, wystarczy spojrzeć na poszczególne dzielnice miasta. W centrum spotkacie się z największym, jaki kiedykolwiek widzieliście, korkiem ulicznym, zostaniecie zagłuszeni przez hałaśliwych straganiarzy próbujących natrętnie wcisnąć Wam tandetne produkty i przejdziecie przez ogromne parkingi z autami zaparkowanymi w niebezpiecznie bliskich odległościach. Z drugiej strony miasta, w stronę wzgórza Nakasero, zaskoczy Was cisza i przestrzeń, a architektura zmieni się z zatłoczonych niedbałych budowli na wyszukane luksusowe hotele otoczone pięknymi ogrodami. Kontrast jest na wskroś ugandyjski i dlatego wielu podróżników wraca do Kampali nie tylko w prologu swojej afrykańskiej wyprawy, ale także w jej epilogu.

Zwiń
Kiedy jechać do Kampali?

Kiedy jechać do Kampali?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Uganda – w poszukiwaniu goryli i szympansów

Od 21000 zł

Uganda - Kampala, Park Narodowy Kibale Forest, Park Narodowy Bwindi, Jezioro Bunyonyi

Jeśli Wasze drugie imię to przygoda, podróż do Ugandy na pewno przyprawi Was o żywsze bicie serca! Przed Wami śledzenie goryli w Bwindi, trekking w poszukiwaniu szympansów w Kibale, spacery po wioskach i tropikalnych lasach, rejsy łodzią i kąpiele w drugim najgłębszym jeziorze Afryki, wypatrywanie Wielkiej Piątki oraz piknik na równiku. Gotowi? Zapraszamy na wakacje do Ugandy!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Kampala

Kampala

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować