Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Stambuł /Turcja

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Stambuł to perła orientu w nowoczesnym wydaniu, magiczne miejsce na styku dwóch kultur, gdzie Wschód spotyka się z Zachodem. I z pewnością ma na to wpływ m.in. wyjątkowe położenie metropolii. Rozciągając się po obu stronach cieśniny Bosfor, łączącej Morze Marmara z Morzem Czarnym, zajmuje jednocześnie dwa kontynenty – Europę i Azję, świetnie tu ze sobą skomunikowane. Choć nie jest stolicą Turcji, to największe jej miasto. Mieszka tu oficjalnie ponad 15 milionów ludzi. Kilka dni na zwiedzanie to wciąż za mało, by w pełni je poznać, ale już pierwsze z nim spotkanie pozwala odkryć jego niepowtarzalną atmosferę, w której klimat niczym z baśni tysiąca i jednej nocy miesza się cywilizacją modnego, zachodniego życia, tradycja z nowoczesnością.

Bogata historia miasta od Bizancjum, przez Konstantynopol, rządy Imperium Osmańskiego aż po Republikę Turecką i kulturowe reformy ojca narodu – Ataturka, odzwierciedlają się w architekturze i charakterze najsłynniejszych zabytków. Największe ich skupisko znajduje się w turystycznej dzielnicy Sultanahmet, ale niemalże każda inna ma coś do zaoferowania i swój specyficzny urok. Pulsujące dniem i nocą życie miasta eksploduje od słynnego placu Taksim i ulicę Istiklal, aż po wieżę Galata i Złoty Róg, alternatywną atmosferą rozkwita strona azjatycka Stambułu. Zwiedzanie olśniewających pałaców, meczetów, kościołów, potężnych fortyfikacji, i ciekawych muzeów, targowanie się na tradycyjnych bazarach, rejs po Bosforze i smakowanie fantastycznej kuchni tureckiej, to tylko początek, bo Stambuł to miasto, które wciąga.

Zwiń
Kiedy jechać do Stambułu?

Kiedy jechać do Stambułu?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Turcja – Powiew Orientu

Od 11 400 zł

Turcja - Stambuł, Kapadocja, Kas

Błękit ciepłego i spokojnego morza, zapach Orientu, czar Bosforu – wakacje w Turcji obfitują w atrakcje… Waszą podróż po Kraju Półksiężyca zacznijcie od kosmopolitycznego Stambułu, dawnego Bizancjum, i odkryjcie jego wspaniałe, orientalne cuda, by następnie dać się zauroczyć nieziemskim krajobrazom i skalnym klasztorom oryginalnej, tajemniczej Kapadocji. Na koniec relaks w zacisznym, nieskażonym masową turystyką Kas i odkrywanie najpiękniejszych zakątków Turkusowego Wybrzeża.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Stambuł

Stambuł

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować