Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Kandy /Sri Lanka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Drugie pod względem wielkości miasto Sri Lanki często określa się mianem kulturalnej stolicy wyspy. Między XIV, a XIX wiekiem było ono faktyczną stolicą kraju. Kandy położone jest niezwykle malowniczo – na brzegu jeziora i w otoczeniu gór. Jest to jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych dla buddystów. Znajduje się tu bowiem wybudowana w XVII wieku Świątynia Zęba, w której przechowywany jest ząb należący podobno do samego Buddy. Relikwia trzymana jest w zdobionej złotej szkatule, którą dwa razy dziennie pokazuje się wiernym. Świątynia stanowi część kompleksu świątynno-pałacowego, w którym można podziwiać rezydencje dawnych władców Sri Lanki. Warto wybrać się też do królewskich ogrodów botanicznych i przespacerować się urokliwymi uliczkami, gdzie tradycyjna, lankijska zabudowa miesza się z architekturą kolonialną.

Zwiń
Kiedy jechać do Kandy?

Kiedy jechać do Kandy?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Bogactwo Sri Lanki - Plaże i skarby wyspy

Od 13900 zł
Exclusive

Sri Lanka - Anuradhapura, Sigirya, Dambulla, Kandy, Peradeniya, Nuwara Eliya, Ella, Yala, Koggala

Przepiękny interior Sri Lanki, gdzie zarówno miejsca jak i hotele urzekają swoim pięknem. Program zawiera wszystko co najlepsze - miejsca kultu, plantacje przypraw, zielone wzgórza herbaciane i safari w Parku Narodowym. Na koniec relaks na południowych plażach.

Wycieczka - Sri Lanka i Malediwy

Od 11800 zł

Malediwy, Sri Lanka - Sri Lanka i Malediwy - Waikkal, Sigirya, Kandy, Nuwara Eliya, Yala, Tangalla, Malediwy

Dziewicze plaże, zielone palmy, najlepsze na świecie, aromatyczne curry, lazurowa woda na Malediwach i piasek niczym mlecznobiała mąka. Okaże się, że wakacje Waszych marzeń stają się faktem!

Plaże i skarby Cejlonu

Od 7500 zł

Sri Lanka - Waikkal, Sigirya, Habarana, Kandy, Nuwara Eliya, Yala, Tangalla

Dziewicze plaże, zielone palmy, najlepsze na świecie, aromatyczne curry oraz wręcz rozbrajające uśmiechy tubylców, którzy nieraz wyciągną do Was pomocną dłoń. Oto zachwycająca Sri Lanka!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Kandy

Kandy

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować