Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Hadibo /Sokotra

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Hadibo, położona na wybrzeżu stolica Sokotry, to niezbyt duże miasto zamieszkiwane przez około 10 000 osób. Trwająca od lat wojna powoduje, że na wyspę przybywa sporo uchodźców z kontynentalnego Jemenu, szukających tutaj spokoju i bezpieczeństwa, niech więc nie zdziwią Was szeregi lepianek i szałasów, otaczających miasto – to w nich właśnie koczują przybyli z lądu Jemeńczycy.

Hadibo nie oferuje turystom zbyt wielu atrakcji – wszak Sokotra słynie z przyrody, a nie z zabytków kultury! Możecie jednak przespacerować się po niewielkim, zwartym centrum, odwiedzić tętniący życiem suk, na którym sprzedawane są barwne materiały, ubrania, jedzenie czy przedmioty gospodarstwa domowego, zjeść świeżą rybkę w jednej z lokalnych restauracyjek i poszukać kolorowych drzwi i ciekawych zdobień na fasadach domów. Jeśli czas w Hadibo chcecie wykorzystać na zakupy, wybierzcie się do Honey Center, gdzie możecie kupić słynny sokotrzański miód, lub do Socotra Women's Associacion, którego członkinie wytwarzają interesujące rękodzieło – torby, koszyki, plecionki, biżuterię, kapelusze czy ceramikę.

Zwiń
Kiedy jechać do Hadibo?

Kiedy jechać do Hadibo?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Trekking po Sokotrze

Od 19900 zł

Sokotra - Abu Zabi, Hadibo, Detwah, Diksam, Aomak, Homhil, Arher, Ayhaft, Dubaj

Przed Wami jedyna w swoim rodzaju przygoda – trekking po wyspie nie z tej ziemi, kosmicznej Sokotrze! Odkrywanie tego unikatowego zakątka ziemi rozpoczniecie od objazdu, podczas którego poznacie sekrety niesamowitej flory, zobaczycie krajobrazy jak z innego wymiaru i zobaczycie, do czego służy smocza krew. Drugą część Waszej wycieczki na Sokotrę spędzicie przemierzając wyspę z północy na południe, by podczas pieszej wędrówki doświadczyć tej niezwykłej wyspy wszystkimi zmysłami. Kąpiele w chłodnych wadi, noclegi pod gwiazdami, trekking z wielbłądami na najwyższy szczyt wyspy? Zapraszamy w podróż na Sokotrę!

Sokotra – z wizytą na enigmatycznej wyspie

Od 15900 zł

Sokotra - Abu Zabi, Hadibo, Detwah, Diksam, Aomak, Homhil, Arher, Dubaj

Witamy na Sokotrze – wyspie jak z innego wymiaru, nazywanej najbardziej kosmicznym miejscem na ziemi! Oderwała się od kontynentu miliony lat temu, dzięki czemu występują tu gatunki roślin nieobecne nigdzie indziej na świecie. Niesamowita przyroda, drzewa niepodobne do niczego innego, dziewicze plaże – wszystko to składa się całkowicie unikatową jakość!  Poczujecie się tu też jak prawdziwi odkrywcy: jeszcze do niedawna Sokotra była całkowicie zamknięta dla ruchu turystycznego!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Hadibo

Hadibo

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować