Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Detwah /Sokotra

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Zlokalizowana na północno-zachodnim wybrzeżu Sokotry plaża Detwah przyciąga z wielu powodów. Szeroka plaża, ograniczona od lądu wysokimi klifami i przylegająca do niej laguna zostały wpisane na listę obszarów chronionych Konwencją ramsarską w 2000 roku. Rosnące w płytkiej wodzie pola trawy dają schronienie wielu ciekawym gatunkom morskiej fauny: napotkacie tu rybę rozdymkę, rzadkie gatunki płaszczek, ciekawskie ośmiornice, a okolicę zamieszkuje wiele wodnych ptaków. Co więcej, mieszka tu także Abdullah z jaskini! W okolicznej grocie urodził się i nadal mieszka bardzo przyjazny turystom człowiek, który zna ten rejon jak własną kieszeń. Chętnie spotyka się z podróżnymi i opowiada o tutejszej przyrodzie, a choć zaznał „normalnego” życia – ma żonę i kilkoro dzieci, mieszkających w miasteczku – postanowił wrócić do swojej jaskini i być blisko natury.

Miejsce to zachwyca surowym, pustynnym krajobrazem i ma szczególny urok. Jedną z największych atrakcji jest spędzenie nocy na okolicznym polu kempingowym, dzięki czemu można cieszyć się morską bryzą i bajkowym zachodem słońca.

Zwiń
Kiedy jechać do Detwah?

Kiedy jechać do Detwah?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Trekking po Sokotrze

Od 19900 zł

Sokotra - Abu Zabi, Hadibo, Detwah, Diksam, Aomak, Homhil, Arher, Ayhaft, Dubaj

Przed Wami jedyna w swoim rodzaju przygoda – trekking po wyspie nie z tej ziemi, kosmicznej Sokotrze! Odkrywanie tego unikatowego zakątka ziemi rozpoczniecie od objazdu, podczas którego poznacie sekrety niesamowitej flory, zobaczycie krajobrazy jak z innego wymiaru i zobaczycie, do czego służy smocza krew. Drugą część Waszej wycieczki na Sokotrę spędzicie przemierzając wyspę z północy na południe, by podczas pieszej wędrówki doświadczyć tej niezwykłej wyspy wszystkimi zmysłami. Kąpiele w chłodnych wadi, noclegi pod gwiazdami, trekking z wielbłądami na najwyższy szczyt wyspy? Zapraszamy w podróż na Sokotrę!

Sokotra – z wizytą na enigmatycznej wyspie

Od 15900 zł

Sokotra - Abu Zabi, Hadibo, Detwah, Diksam, Aomak, Homhil, Arher, Dubaj

Witamy na Sokotrze – wyspie jak z innego wymiaru, nazywanej najbardziej kosmicznym miejscem na ziemi! Oderwała się od kontynentu miliony lat temu, dzięki czemu występują tu gatunki roślin nieobecne nigdzie indziej na świecie. Niesamowita przyroda, drzewa niepodobne do niczego innego, dziewicze plaże – wszystko to składa się całkowicie unikatową jakość!  Poczujecie się tu też jak prawdziwi odkrywcy: jeszcze do niedawna Sokotra była całkowicie zamknięta dla ruchu turystycznego!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Detwah

Detwah

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować