Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Hotel:

Kamping

Sokotra – objazd

Kategoria cenowa:
Informacje ogólne

Informacje ogólne

Jedyną możliwością zakwaterowania podczas objazdu Sokotry są noclegi na kempingach, w bardzo prostych warunkach. Cztery z nich – Detwah, Rush, DiHamri i Aomak – wyposażone są w toalety i prysznice, natomiast we wszystkich pozostałych miejscach prościutkie, choć jednoosobowe namioty turystyczne rozbijane są na dziko, w pobliżu naturalnych basenów, w których można się umyć. Choć ten rodzaj biwakowania może być uciążliwy dla wymagającego turysty, jest to z pewnością unikatowa możliwość spędzenia czasu na łonie natury, zrobienia wspaniałych zdjęć, zjedzenia posiłku przy ognisku i nocnego podziwiania gwiazd. 

Nocą temperatura na Sokotrze nie spada poniżej 25°C, dlatego w namiotach nie sposób zmarznąć. Każdy z nich wyposażony jest w moskitierę, materace i lekkie śpiwory (polecamy jednak zaopatrzyć się w cienką wkładkę do śpiwora, aby zwiększyć poziom higieny i komfortu lub/i prześcieradło zaimpregnowane środkiem odstraszającym insekty). Wśród obsługi każdego obozowiska znajduje się kucharz, przygotowujący prosty posiłek, składający się najczęściej z przyrządzonej na różne sposoby ryby z ryżem.

 Dlaczego polecamy

  • Niepowtarzalna okazja do spędzenia nocy na łonie natury
  • Lokalizacja na wyciągnięcie ręki od przyrodniczych atrakcji
  • Namioty są jednoosobowe


Minusy

  • Zakwaterowanie w zwykłych, turystycznych namiotach
  • Mało urozmaicone posiłki
Zwiń
Galeria

Proste, dające możliwość nieskrępowanego obcowania z naturą obozowiska w podstawowym standardzie.

Zwiń
Lista ofert z danego hotelu

Lista ofert z danego hotelu

Trekking po Sokotrze

Od 19900 zł

Sokotra - Abu Zabi, Hadibo, Detwah, Diksam, Aomak, Homhil, Arher, Ayhaft, Dubaj

Przed Wami jedyna w swoim rodzaju przygoda – trekking po wyspie nie z tej ziemi, kosmicznej Sokotrze! Odkrywanie tego unikatowego zakątka ziemi rozpoczniecie od objazdu, podczas którego poznacie sekrety niesamowitej flory, zobaczycie krajobrazy jak z innego wymiaru i zobaczycie, do czego służy smocza krew. Drugą część Waszej wycieczki na Sokotrę spędzicie przemierzając wyspę z północy na południe, by podczas pieszej wędrówki doświadczyć tej niezwykłej wyspy wszystkimi zmysłami. Kąpiele w chłodnych wadi, noclegi pod gwiazdami, trekking z wielbłądami na najwyższy szczyt wyspy? Zapraszamy w podróż na Sokotrę!

Sokotra – z wizytą na enigmatycznej wyspie

Od 15900 zł

Sokotra - Abu Zabi, Hadibo, Detwah, Diksam, Aomak, Homhil, Arher, Dubaj

Witamy na Sokotrze – wyspie jak z innego wymiaru, nazywanej najbardziej kosmicznym miejscem na ziemi! Oderwała się od kontynentu miliony lat temu, dzięki czemu występują tu gatunki roślin nieobecne nigdzie indziej na świecie. Niesamowita przyroda, drzewa niepodobne do niczego innego, dziewicze plaże – wszystko to składa się całkowicie unikatową jakość!  Poczujecie się tu też jak prawdziwi odkrywcy: jeszcze do niedawna Sokotra była całkowicie zamknięta dla ruchu turystycznego!

Zwiń

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować