Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Kanion Rzeki Blyde /RPA

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Trzeci największy kanion na świecie jest jednocześnie jednym z najpiękniejszych krajobrazowo miejsc w RPA. Znajduje się on na terenie Rezerwatu Przyrody o tej samej nazwie w północno-wschodniej części kraju, w jego najmniejszej prowincji Mpumalanga. Region ten powstający przez 8 bilionów lat zamieszkują w większości Zulusi. Graniczy z Mozambikiem, Suazi i prowincją KwaZulu-Natal i liczy 79 tysięcy km² powierzchni. Kanion rzeki Blyde stanowi północną część wzniesień Drakensberg Escarpment i rozciąga się na trasie malowniczej drogi widokowej Panorama Route. Ma 25 km długości i 750 m głębokości.

Powstanie Kanion Rzeki Blyde River jest wynikiem działania rzeki Blyde, która wyżłobiła go w skałach z czerwonego piaskowca. Jego zalesione tereny to ponad 1000 gatunków roślin, w tym niespotykanych w żadnym innym miejscu na świecie, rzadkich lub zagrożonych. Bogactwo roślinności wynika z wpływu klimatu, szerokiego zakresu wysokości (1400 m między najwyższym i najniższym punktem kanionu) oraz różnorodnych warunków glebowych. W świecie zwierząt na uwagę zasługuje tutejsza ogromna różnorodność gatunków ptactwa. Kanion rzeki Blade jest także domem wielu ryb, antylop, hipopotamów, krokodyli i małp, a także gryzoni i gadów. Fascynujące życie dzikich zwierząt, jak również wyjątkową geologię terenu można podziwiać w Bourkes Luck Potholes , gdzie wodne wiry pozostawiły po sobie fenomenalne zagłębienia skalne. Miłośnicy pięknych krajobrazów, przemierzając kanion, będą mieli szereg okazji, by zachwycić się niesamowitą panoramą. Poza malowniczymi wodospadami znajduje się tu kilka świetnych punktów widokowych, z których najsłynniejszy to The Three Rondavels. Można z niego zobaczyć charakterystyczne porośnięte skalne twory o obciętych czubkach przypominające południowoafrykańskie chatki. Kanion Rzeki Blyde jest idealny na piesze wędrówki, ale znajdą tu także coś dla siebie amatorzy raftingu, jazdy rowerem i konnej, rejsów łodzią czy wędkarstwa.

Zwiń
Kiedy jechać do Mpumalanga?

Kiedy jechać do Mpumalanga?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Safari po Parku Krugera i relaks na plażach Mozambiku

Od 18600 zł

Mozambik, RPA - Pretoria, Park Narodowy Krugera, Kanion Rzeki Blyde, Mozambik - Vilanculos

Podróż na kraniec Afryki, gdzie mieszają się kultury, języki, bogactwo i bieda. Poznacie prawdziwą historię niewolnictwa i apartheidu. Poczujecie klimat czasów wiktoriańskich pod panowaniem Brytyjczyków. Staniecie twarzą w twarz z Wielką Piątka Afryki podczas ekscytującego safari w Parku Krugera. Zaglądniecie w głąb trzeciego największego kanionu świata. A na koniec zanurzycie się w Ocenie Indyjskim u wybrzeży niesamowitego i jeszcze nie skażonego masową turystyką Mozambiku!

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Mpumalanga

Mpumalanga

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować