Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Durban /RPA

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Trzecie co do wielkości miasto i największy port RPA nad Oceanem Indyjskim, kosmopolityczny, tętniący z życiem ośrodek turystyczny o subtropikalnym klimacie, w którym nie można się nudzić. W Durbanie każdy znajdzie dla siebie ulubioną rozrywkę.

Miasto słynie ze swojego wielokulturowego charakteru, a przede wszystkim z tego, ze można się tu poczuć niemal jak w Indiach. Mniejszość hinduska żyjąca w Durbanie jest bardzo widoczna i nadaje mu barwnego kolorytu. Można się zdziwić ilością ryksz przemykających po tutejszych drogach. Miasto wyróżnia także jednymi z lepszych w kraju miejskimi plażami, wzdłuż których ciągnie się słynna długa 6-kilometrowa promenada z jej restauracjami i stylowymi kafejkami. Amatorzy sportów wodnych i innych form aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu nie mogą narzekać na brak propozycji. Swoje miejsce znajdą tu entuzjaści nie tylko surfingu, kitesurfingu, nurkowania czy snorkelingu, ale także rejsów po oceanie czy wodnego safari. Prawdziwą moc wrażeń i niezapomnianą przygodę małym i dużym, całym rodzinom zapewnia wspaniały park tematyczny z fantastycznym akwarium morskim. To nie wszystko, Durban, ze swoimi klubami, kasynem, galeriami afrykańskiej sztuki, muzeami i centrami handlowymi na modnych przedmieściach to nie tylko tygiel kulturowy , ale także, chciałoby się powiedzieć, kulturalno-rozrywkowy.

Zwiń
Kiedy jechać do Durbanu?

Kiedy jechać do Durbanu?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

RPA – self drive po dzikiej Afryce

Od 15900 zł

RPA - Johannesburg, Park Krugera, Góry Smocze, Durban, Kapsztad

Podróż przez RPA to kwintesencja przygody! Przejedźcie czarującą widokami Panorama Route, zobaczcie majestatycznych przedstawicieli  wielkiej piątki – słonie, lwy, bawoły, nosorożce i lamparty – i dajcie się zachwycić pięknu Gór Smoczych. Miękkie piaski durbańskich plaż spowodują, że nie będziecie chcieli ruszyć w dalszą drogę, a wino z winnic Kapsztadu uderzy Wam do głów!  

Botswana & Zimbabwe w pigułce

Od 27900 zł

Botswana, Zimbabwe - Wodospady Wiktorii, Park Narodowy Chobe, Delta Okawango, Durban

Monumentalne Wodospady Wiktorii w Zimbabwe, emocjonujące safari w najciekawszych parkach narodowych Botswany i wypoczynek na świetnych plażach RPA podczas jednej wyprawy? Dlaczego nie! Zapraszamy w wyjątkową podróż po rzadko odwiedzanych zakątkach Afryki, gdzie przyroda wciąż skutecznie opiera się działaniom człowieka, zwierzęta przeciągają przez sawanny w nieprzeliczonych stadach, a uroda krajobrazu nie daje o sobie zapomnieć. A na koniec – miękki piasek afrykańskich plaż.

RPA i Królestwo Swazilandu

Od 22900 zł

RPA, Suazi - Pretoria, Park Narodowy Krugera, Królestwo Swazilandu, Rezerwat Hluhluwe, Góry Smocze, Durban, Garden Route, Kapsztad

Podróż na kraniec Afryki, gdzie mieszają się kultury, rasy społeczne, języki, bogactwo i bieda. Poznacie prawdziwą historię niewolnictwa i apartheidu. Poczujecie klimat czasów wiktoriańskich pod panowaniem Brytyjczyków. Staniecie twarzą w twarz z Wielką Piątką Afryki podczas ekscytującego safari w Parku Krugera. Zaglądniecie w głąb trzeciego największego kanionu świata, przejedziecie malowniczą Trasą Ogrodów i odwiedzicie maleńkie państwko – Suazi, słynące z gościnnych ludzi i pięknych, górskich krajobrazów.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Durban

Durban

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować