Dodaj własną opinię

Dodaj opinię

Miejsce:

Porto /Portugalia

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Porto – stolica północy i drugie co do wielkości miasto w Portugalii – to miejsce o zadziornym charakterze, barwnej historii i niezwykłym klimacie. Przed wiekami do tutejszego portu przybijały brytyjskie statki handlowe, zabierające na Wyspy słynne wino, ktorego nazwa nierozerwalnie łączy się z nazwą miasta. Dziś wybrzeże pełne jest nowych, modnych barów i restauracji, scena artystyczna w Porto kwitnie, piwnice położonego tuż za rzeką Vila Nova de Gaia pełne są mocnego wina, luźna atmosfera i łagodny klimat sprzyjają wypoczynkowi i zwiedzaniu, a amatorzy życia nocnego z pewnością nudzić się tu nie będą.

Kieliszek wina i w drogę! Na początek wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO historyczne stare miasto, czarujące kolorowymi, lekko spłowiałymi fasadami budynków i kościołów, lśniącymi w słońcu płytkami azulejos, sklepikami jakby przeniesionym z kolonialnych czasów i brukowanymi alejkami. Barok, neoklasycyzm i belle epoque składają się na eklektyczną, choć zaskakująco harmonijną mieszankę, której uroku nadaje mgła, nadpływająca znad rzeki. Następnie Avenida dos Aliados, główna ulica i jedna z najwspanialszych alei w Porto (kolejny kieliszek porto), nad którą góruje ozdobny ratusz, a otoczone trawnikami budynki pamiętają jeszcze dziewiętnaste stulecie. Potem spacer do fascynującej dzielnicy Barredo, z mnóstwem średniowiecznych uliczek i schodów prowadzących do rzeki, symbol miasta – 72-metrowy most Dom Luis I, spinający brzegi rzeki Douro, biblioteka Livraria Lello & Irmao, której ślady odnajdziecie w... Hogwarcie, a na koniec – szalony wieczór na Praça da Ribeira, z mnóstwem małych barów, kawiarni i klubów nocnych (i znów porto)!

Zwiń
Kiedy jechać do Porto?

Kiedy jechać do Porto?

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Zwiń
Lista ofert

Lista ofert

Północna Portugalia Exclusive

Od 13 600 zł
Exclusive

Portugalia - Dolina Douro, Porto

Malownicza dolina Douro, której strome zbocza wyrzeźbił wartki nurt rzeki, to jedna z najpiękniejszych dolin Półwyspu Iberyjskiego. Jej piękne tarasy porastają winorośle – symbol tego winiarskiego regionu. Słodkie i aromatyczne porto nigdzie nie smakuje tak wybornie jak w jednej z tutejszych winnic, które podziwiać możecie z tarasu Waszego ekskluzywnego hotelu. Idealnym uzupełnieniem wakacji w Portugalii będzie wizyta w mieście sześciu mostów, czyli niepokornym Porto – spacery po starej portowej dzielnicy, spokojne śniadania z wyśmienitą kawą oraz relaks w luksusowym hotelu na wzgórzu.

Zwiń
Galeria
Zwiń
Lista hoteli
Zwiń
Porto

Porto

Zwiń
Planet Escape
Kraje, które mogą cię zainteresować

Kraje, które mogą cię zainteresować

Planet Escape
Oferty, które mogą cię zainteresować

Oferty, które mogą cię zainteresować